+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Німеччині заявили про завершення пандемії Covid-19 у країні

0:17, 27.12.2022

Очільник відділу вірусології клініки «Шаріте» в Берліні Крістіан Дроссен, який входить до складу ради з питань коронавірусу при уряді ФРН, вважає, що пандемію COVID-19 у країні можна вважати завершеною.

Про це повідомляє видання Tagesspiegel.

«За моєю оцінкою, цієї зими ми переживаємо першу ендемічну хвилю коронавірусу. Це означає, що пандемія закінчилася», – зазначив Дроссен.

Він підкреслив, що по завершенні зими імунітет до COVID-19 у населення буде настільки поширеним і стійким, що вірус навряд чи зможе масово поширюватись улітку. Єдиним обмеженням вірусолог назвав черговий мутаційний стрибок, але наразі такий сценарій є малоймовірним.

Після питання про ситуацію в Китаї, де наразі масово поширюється коронавірус після відмови від політики «нульової толерантності» до COVID-19, вірусолог сказав:

«Великою помилкою в Китаї було те, що не було обізнаності про вакцинацію серед населення, особливо серед людей похилого віку».

Дроссен вважає, що кампанія з вакцинації у Німеччині та Європі загалом стала вирішальним кроком у боротьбі з пандемією. Вірусолог водночас вважає виправданими обмеження, запроваджені через поширення COVID-19.

«Ніколи не йшлося про те, щоб зупинити пандемію. Від початку було зрозуміло, що це неможливо. Але якби ви взагалі нічого не робили, було б мільйон смертей або більше в Німеччині ще до поширення штаму «Дельта». Тому довелося обмежити людські контакти», – додав він.

Нагадаємо, в Україні продовжили карантин через Covid-19.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що щотижнева кількість смертей від COVID-19 зменшилась на 90%, рахуючи від початку року.

Читайте також: «Світло для надії»: швейцарський митець підсвітив будівлі Києва. ФОТО