+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Прибирають вулиці, рятують котів, вірять у перемогу: як виживають мешканці Гуляйполя під щоденними обстрілами. ВІДЕО

21:58, 28.12.2022

Гуляйполе Запорізької області окупанти обстрілюють щодня. Ті, хто залишився в місті, змушені жити у підвалах будинків. За добу по місту випускають по 200 снарядів. Попри смертельну небезпеку в Гуляйполі залишаються близько 2 500 людей.

Відділ комунікації поліції Запорізької області опублікував відео, в якому показано, як виживають гуляйпільці в надважких умовах. 

З березня цього року й донині місцеві мешканці живуть під ворожим вогнем без світла, опалення, газу та води. Колись затишні вулички міста перетворились на суцільні руїни. Вщент зруйновані критична інфраструктура та більшість цивільних будинків.

Місцеві поліцейські говорять, що окупаційні війська часто накривають місто вогнем настільки щільно, що вийти з укриттів просто нереально. Тож, місцеві сидять по підвалах.

«Ми стараємся жити… Не віриться, що в нашу Україну оце таке могло прийти і статися. Для чого це все?… Не розумію, — розповідає місцева жителька. — Місто в нас дуже гарне. Навіть після обстрілів ми прибираємо наші вулички – щоб чисто було. А як піднімеш очі — наче у фільмі жахів».

Та разом з тим містяни не втрачають людяності. Так, жителька однієї з багатоповерхівок, з якої евакуювалися майже всі її сусіди, взялася опікувати двадцятеро залишених напризволяще котів. Вона ділить з ними гуманітарну допомогу та з отриманих круп варить каші в облаштованому підвалі. На питання, про що мріє після перемоги, жінка відповідає: «Повернутися у свою квартиру».

Читайте також: Сто дней железного тыла: запорожская «Паляниця» объединяет волонтеров и приближает победу. ФОТО

«Шо ти, дядя?»: союз волонтеров с шуточным названием и серьёзными делами. ФОТО

Пункти Незламності в Запоріжжі: де зігрітися та зарядити телефон, якщо немає світла і тепла. ФОТО

«Світло для надії»: швейцарський митець підсвітив будівлі Києва. ФОТО