+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У кількох країнах ЄС зафіксували рекордно теплий початок року

5:40, 04.01.2023

Після надзвичайно спекотного і сухого 2022 року європейські країни продовжили бити теплові рекорди 1 січня 2023 року.

Варшава, тематичне фото з Pixabay 

Про це повідомляє канал BFMTV.

В перший день року стовпчик термометра побив рекорди на більшій частині Європи. У той час як 2022 рік завершився рекордними температурами, 2023 рік почався з такою ж вражаючою динамікою.

«Понад 120 міст у Франції побили рекорди», — сказав Патрік Марльєр, метеоролог і директор Agate Météo, в ефірі BFMTV. Так, протягом 1 січня фіксувалися температури, близькі до 20 градусів.

«Це навіть найвища середньодобова температура, коли-небудь виміряна в період з 17 грудня по 15 лютого в Біарріці, і еквівалент «середнього» дня на початку липня», — підкреслив у Twitter метеоролог з Meteo France Франсуа Жобард.

В інших країнах Європи 1 січня кілька країн побили рекорди. «2023 рік починається з потужних теплових аномалій від 10 до 20°C в цей Новий рік над значною частиною Європи, між північною Францією і Росією», — зазначив Франсуа Жобард.

У Варшаві Національне метеорологічне агентство оголосило про «новий максимальний температурний рекорд для Польщі в січні і новий зимовий максимальний температурний рекорд для Варшави». У польській столиці стовпчик термометра наблизився до позначки 19°C (а точніше 18,9°C).

У Нідерландах експерт Кес ван дер Леун поділився у Twitter температурним рекордом для містечка Де Білт, що поблизу Утрехта, на 1 січня.

«Ласкаво просимо в 2023 рік. Нам знадобилося менше години, щоб відчути тут найспекотнішу температуру січня за всю історію спостережень: 15,6 ⁰C, яка побила попередній 122-річний рекорд на 0,5 ⁰C», — написав він.

У Данії Метеорологічний інститут країни також повідомив про новий тепловий рекорд січня. «О 4:50 ранку в Ебеді на Лолланді було зафіксовано 12,6 градусів тепла (…), попередній рекорд становив 12,4 градусів, зафіксований 10 січня 2005 року», — йдеться у повідомленні Метеорологічного інституту.

Читайте також: Цей рік поранив нас у серце. Кожен із нас – борець: повний текст новорічного звернення Зеленського. ВІДЕО

У Запоріжжі першою в новому році народилася дівчинка

Черкаські пластуни привезли до Запоріжжя Вогонь з Вифлеєму. ФОТО, ВІДЕО