+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ВООЗ припускає, що новий штам COVID-19 може спричинити ще одну хвилю пандемії

11:27, 05.01.2023

Штам коронавірусу Omicron XBB.1.5, який всього за кілька тижнів почав домінувати у США і вже виявлений у 29 країнах, може призвести до нової хвилі пандемії.

Про це заявила спеціалістка Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо COVID-19 Марія Ван Керкхове, яку цитує Politico.

«Ми стурбовані його перевагою у зростанні, зокрема в деяких країнах Європи та північно-східній частині Сполучених Штатів, де XBB.1.5 швидко замінив інші циркулюючі підваріанти», – сказала Марія Ван Керкхове.

У ВООЗ наразі не впевнені, що серед людей, які мають імунітет завдяки вакцинації або перенесенній хвороби, зросте число госпіталізацій і смертності.

Штам наразі виявили у 29 країнах, але він може циркулювати в набагато більшій кількості країн. А в США за кілька тижнів він почав домінувати – число випадків Omicron XBB.1.5 зросло з 4% до 40%.

Марія Ван Керкхове додала, що ВООЗ працює над аналізом важкості перебігу нового штаму, який обіцяє опублікувати найближчими днями.

Нагадаємо, раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що щотижнева кількість смертей від COVID-19 зменшилась на 90%, рахуючи від початку 2022 року.

У Німеччині заявили про завершення пандемії Covid-19 у країні, а Італія першою в Європі повертає тестування на коронавірус  для прибулих із Китаю.

По всій Україні продовжено термін дії карантинних обмежень до 30 квітня 2023 року.

Читайте також: У кількох країнах ЄС зафіксували рекордно теплий початок року