+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Бразилії штурмували Конгрес і президентський палац: сотні затриманих. ВІДЕО

17:08, 09.01.2023

У Бразилії прихильники ультраправого колишнього президента Жаіра Болсонару в неділю вдерлися в Конгрес країни, президентський палац і Верховний суд.

Про це повідомляє Reuters.

30 жовтня Болсонару програв президентські вибори лівому кандидату Луїсу Інасіо Лулі да Сілві. Той був інавгурований лише 1 січня.

Експрезидент розповсюдив неправдиве твердження про те, що електронна система голосування в Бразилії була схильна до шахрайства, що породило насильницький рух незгодних із результатами виборів, пише агентство.

Протестувальники у жовто-зеленому одязі увірвалися до Верховного суду і Конгресу, ламаючи меблі. За оцінками місцевих ЗМІ, у протестах брали участь близько 3 000 осіб.

Губернатор Бразиліа Ібанейс Роша повідомив Reuters, що всі сили безпеки були розгорнуті для протистояння заворушенням.

Через кілька годин після прориву поліція звільнила від протестувальників Конгрес країни, президентський палац і Верховний суд, заарештували понад 400 осіб.

Сам Болсонару заявив, що протести на його підтримку із вторгненнями в державні будівлі та пограбуваннями, «виходять за межі правил».

«Мирні демонстрації у законній формі є частиною демократії. Однак пограбування та вторгнення у громадські будівлі, які сталися сьогодні… виходять за межі правил», — написав він у Twitter.

Тим часом у Сполучених Штатах заявили, що негативно ставляться до спроб підірвати демократію у Бразилії. 

Читайте також: Росія має постати перед трибуналом за злочин агресії в Україні, — британські політики

Україна звільнила з полону ще 50 військових. ФОТО, ВІДЕО