+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Прем’єр Британії підтвердив передачу Україні танків Challenger 2

14:49, 14.01.2023

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським підтвердив, що його країна надасть Україні танки Challenger 2.

Ріші Сунак

Про це повідомив офіс прем’єр-міністра Британії.

«Лідери обговорили поточний стан війни Росії в Україні, де послідовні перемоги України відкидають російські війська назад і ускладнюють їхні військові та моральні проблеми. Вони погодилися з необхідністю скористатися цим моментом для прискорення глобальної військової та дипломатичної підтримки України. 

Прем’єр-міністр окреслив амбіції Великої Британії посилити нашу підтримку України, в тому числі шляхом надання танків Challenger 2 та додаткових артилерійських систем», — сказано у заяві.

Сунак та Зеленський привітали інші міжнародні зобов’язання у цьому ключі, включаючи пропозицію Польщі надати Україні роту танків Leopard.

«Прем’єр-міністр наголосив, що він та весь уряд Великої Британії будуть інтенсивно працювати з міжнародними партнерами, щоб швидко надати таку підтримку, яка дозволить Україні використати свою перевагу, виграти цю війну та забезпечити міцний мир», — йдеться у повідомленні.

Президент Зеленський за підсумками розмови не згадав про танки Challenger 2, однак зазначив, що він дякує Сунаку за рішення, що посилять ЗСУ на полі бою.

За даними британського таблоїда The Sun, Сунак схвалив план відправки до України 12 танків Challenger 2, перші одиниці бронетехніки мають передати негайно.

Раніше повідомлялось, що Німеччина передасть Україні батарею ППО «Patriot», а Франція — легкі танки та бронемашини. Також США оголосили про найбільший пакет допомоги Україні.

Читайте також: Шварценеггер з’явився у кліпі Kalush Orchestra. ВІДЕО