+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Німеччині на протесті екоактивістів затримали Грету Тунберг

0:15, 19.01.2023

У Німеччині кліматичні активісти 17 січня зібралися для протесту в селищі поблизу кар’єру, де видобувають буре вугілля. Шведська екоактивістка Грета Тунберг також була серед демонстрантів, її затримала поліція.

Про це пише видання Welt.

Кілька сотень демонстрантів зібралися біля покинутого селища Лютцерат, розташованого поблизу кар’єру. Саме задля його розширення населений пункт готують до знесення.

За даними поліції, коли люди відірвалися від демонстрації та попрямували до кар’єру, поліція застосувала кийки, перцевий газ і офіцерів на конях. Фотограф агенції dpa помітив, що поліціянти пронесли Тунберг близько 50 метрів та висадили для особистого огляду.

У поліції згодом розповіли, що після запису особистих даних Тунберг звільнили.

фото — АР

Незадовго до цього Тунберг бачили на демонстрації, яка розпочалася в сусідньому селі Кієнберг. За даними поліції, люди відірвалися від цього протесту та попрямували до Лютцерата та кар’єру, перебувати поблизу якого небезпечно і заборонено. Це призвело до протистояння з поліцією.

Демонстранти протестували проти знесення селища Лютцерат для видобутку бурого вугілля та вимагали відставки міністра внутрішніх справ Північного Реула Герберта Ройла.

Жителі Лютцерата давно вже покинули цей колишній населений пункт, отримавши компенсації від концерну, який керує кар’єром Гарцвайлер, зазначає DW.

Нагадаємо, у 2018 році Тунберг припинила відвідувати школу щоп’ятниці й замість цього почала виходити з одиничними пікетами до будівлі парламенту Швеції, вимагаючи знизити рівень шкідливих викидів у країні. Її «шкільний страйк за клімат» перетворився на громадський рух школярів і студентів по всій планеті.

У вересні 2019-го дівчина виступила з промовою в ООН, де звинуватила світових лідерів у зраді новому поколінню через недостатню боротьбу проти змін клімату.

Читайте також: Україна отримала перші 3 млрд з пакета макрофіну від ЄС на 18 млрд євро