+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

СБУ: У Мелітополі освітянка збирала для ФСБ інформацію про ЗСУ та патріотів

19:53, 19.01.2023

​​СБУ оголосила підозру начальнику так званого «управления образования военно-гражданской администрации Мелитопольского района».

Як повідомили в ЗОВА з посиланням на СБУ, у ході слідчо-оперативних дій задокументовано злочинну діяльність «освітянки» з Мелітополя, яка добровільна пішла на співпрацю з представниками російських спецслужб.

«З початком російської агресії колишня асистентка вчителя одного з навчальних закладів перестала приховувати свої симпатії до країни-агресора. Вона погодилась на пропозицію співробітників фсб рф, щодо збору інформації про осіб із числа учасників АТО/ООС, військовослужбовців ЗСУ, а також проукраїнські налаштованих громадян що чинять активний спротив окупаційній владі. За це окупанти обіцяли їй посаду у фейкових органах влади», — йдеться в повідомленні. 

Випробувальний термін вона пройшла та у квітні 2022 року була призначена на посаду виконуючої обов’язки начальника відділу освіти Мелітопольського району, а у липні затверджена на посаді начальника управління освіти. 

Жінка продовжила співпрацю з спецслужбою РФ та виконували їх вказівки. Зокрема, здійснювала діяльність, спрямовану на впровадження у навчальних закладах Мелітопольського району стандартів освіти держави-агресора. На зібраннях працівників освіти вона схиляла педагогів до співпраці з «новою владою» та погрожувала у разі не згоди незаконними переслідуваннями.

З початком навчального року активно взялась «відновлювати» роботу закладів освіти у районі та сформувала списки прихильників окупаційної влади, які б хотіли працювати під її «керівництвом». 

Наразі слідчі СБУ повідомили зрадниці про підозру за ч. 2 ст. 111 та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Їй загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також: «Самогубство»: Генштаб показав спробу наступу росіян на Запорізькому напрямку. ВІДЕО

В Кирилівці партизани ліквідували групу російських військових, — Центр спротиву