+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Європарламент ухвалив резолюцію про створення спецтрибуналу для Путіна і Лукашенка

20:18, 19.01.2023

Європарламент у четвер проголосував за незобов’язуючу резолюцію, яка закликає до створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії Росії проти України. 

Про це повідомляє Європейська правда.

Створення спецтрибуналу заповнить велику прогалину в поточній інституційній структурі міжнародного кримінального правосуддя та має ґрунтуватися на стандартах і принципах, які застосовуються в Міжнародному кримінальному суді, вважає Європарламент.

Депутати наголосили, що спеціальний трибунал повинен притягнути до відповідальності не лише президента РФ Володимира Путіна, а й самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка і керівництво Білорусі. 

Підготовча робота ЄС щодо спеціального трибуналу «має розпочатися без зволікання» і зосередитися на створенні механізмів для спеціального трибуналу у співпраці з Україною та підтримати українські і міжнародні органи влади у забезпеченні доказів, які будуть використані в майбутньому спеціальному трибуналі.

Євродепутати закликали інституції ЄС, зокрема Єврокомісію та Європейську службу зовнішніх дій надати тим часом підтримку для створення тимчасової прокуратури. Окремий пункт резолюції присвячений використанню суверенних активів російської держави для відшкодування порушення Росією міжнародного права в Україні. 

Президент Володимир Зеленський привітав ухвалення резолюції. «Закликаю всіх наших партнерів підтримати такий трибунал. Росія має бути притягнута до відповідальності за свою агресивну війну, справедливість має перемогти», – написав Зеленський у Твіттері.

Читайте також: Генсек НАТО: Україні потрібно більше зброї, у війні настав переломний момент

Зеленський на форумі в Давосі закликав світ випередити нові атаки Росії. ВІДЕО