+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

9 країн Європи пообіцяли безпрецедентну військову допомогу Україні

20:32, 19.01.2023

Сьогодні у Таллінні міністри оборони Естонії, Великобританії, Польщі, Латвії та Литви, а також представники Данії, Чеської Республіки, Нідерландів та Словаччини підписали спільну заяву.

фото міністра оборони Резнікова в Фейсбук 

Про це повідомляє урядовий портал Сполученого Королівства.

“Ми, міністри оборони Естонії, Великобританії, Польщі, Латвії та Литви; та представники Данії, Чеської Республіки, Нідерландів та Словаччини зустрілися сьогодні, 19 січня, щоб підтвердити нашу незмінну рішучість та прагнення підтримати Україну в її героїчному опорі незаконній та неспровокованій російській агресії.

Ми засуджуємо напади Росії, спрямовані на залякування народу України, включаючи навмисні напади на громадянське населення та громадянську інфраструктуру, які можуть бути військовими злочинами.

Ми відкидаємо порушення Росією суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, а також її незаконні заяви про анексію української території.

Ми визнаємо, що оснащення України для витіснення Росії з її території так само важливе, як і обладнання для захисту того, що вона вже має. Разом ми продовжуватимемо підтримувати Україну, щоб перейти від опору до вигнання російських військ із української землі.

Об’єднуючи зусилля союзників і партнерів, ми забезпечуємо різке збільшення глобальної військової підтримки та прагнемо, щоб воно було максимально стратегічним та скоординованим.

Новий рівень необхідної бойової потужності досягається лише поєднанням ескадрилій основних бойових танків, протиповітряної та протиракетної оборони, що діють разом із дивізійними артилерійськими групами, а також подальшими глибокими високоточними обстрілами, що дозволяють вражати російські логістичні та командні вузли на окупованій.

Тому ми зобов’язуємось колективно домагатися надання безпрецедентного набору дотацій, включаючи основні бойові танки, важку артилерію, засоби протиповітряної оборони, боєприпаси та бойові машини піхоти для оборони України.

Ця суттєва допомога Україні надходить із наших власних національних запасів та ресурсів, що свідчить про взаємне розуміння серйозності ситуації та нашої готовності терміново збільшити та прискорити підтримку України.

Взявши на себе це «Таллінське зобов’язання», ми вирушимо на засідання Групи з оборони України в Рамштайні завтра 20 січня і закликатимемо інших союзників і партнерів наслідувати наш приклад і якнайшвидше надати свої власні заплановані пакети допомоги, щоб забезпечити перемогу України на полі бою 2023 року», — йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, раніше окремі учасники «Талліннської декларації» вже оголосили про свої пакети військової допомоги Україні. Данія передасть Україні 19 самохідних артилерійських установок Caesar; Естонія та Литва анонсували рекордні пакети допомоги; а Британія, серед іншог, передасть Україні 600 ракет Brimstone.

Додаткові оголошення військової допомоги очікуються на засіданні Контактної групи з питань оборони України, яке відбудеться в п’ятницю 20 січня на американській авіабазі «Рамштайн» у Німеччині.

Читайте також: Європарламент ухвалив резолюцію про створення спецтрибуналу для Путіна і Лукашенка

Генсек НАТО: Україні потрібно більше зброї, у війні настав переломний момент

Зеленський на форумі в Давосі закликав світ випередити нові атаки Росії. ВІДЕО