+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

На «Рамштайні» не домовились про танки для України

21:48, 20.01.2023

20 січня керівники оборонних відомств понад 50 держав під час 8-го засідання Контактної групи з питань оборони України у німецькому Рамштайні не дійшли згоди щодо постачання країні танків Leopard 2.

фото — Офіс президента 

Про це повідомив новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, якого цитують західні ЗМІ.

«Немає одностайної думки», — сказав Пісторіус про переговори щодо постаки Україні танків. За його словами, враження, що Німеччина блокує таке рішення, «є хибним».

«Є вагомі аргументи на користь поставки, є вагомі аргументи проти», — сказав міністр оборони Німеччини, додавши, що він поки що не може сказати, яким буде рішення і коли воно буде ухвалене.

Водночас він дав зрозуміти, що Німеччина готується до того, щоб бути готовою якнайшвидше поставити танки Leopard 2 у разі ухвалення рішення на користь постачання. З цієї причини, за його словами, він видав наказ про відповідну перевірку в перший же день свого перебування на посаді, щоб визначити, якими є запаси танків у Бундесвері та у промисловості.

Президент Володимир Зеленський за підсумками 8-го засідання союзників України на базі «Рамштайн» зазначив, що Україні ще доведеться поборотись за постачання сучасних танків.

фото — Офіс президента 

«Сьогодні день «Рамштайну» – і оборонних новин для України, які тиждень за тижнем приносить наш дипломатичний марафон. Не завжди можна публічно оголошувати, про що ведуться розмови у форматі «Рамштайну». Це закрита дискусія – і так має бути.

Загалом можна підсумувати, що сьогоднішній «Рамштайн» зміцнить нашу стійкість. Партнери принципові у своєму ставленні – вони будуть підтримувати Україну, скільки це необхідно для нашої перемоги.

Так, ще доведеться поборотись за постачання сучасних танків, але щоденно ми робимо сильнішою очевидність безальтернативності того, що рішення щодо танків має бути ухвалене», — сказав Зеленський відеозверненні.

До цього він звернувся до учасниів Рамштайну по відеозв’язку, запис промови опублікував Офіс президента: 

Читайте також: Bradley та боєприпаси для HIMARS: США оголосили про військову допомогу Україні на $2,5 млрд

9 країн Європи пообіцяли безпрецедентну військову допомогу Україні

Глава Євроради виступив у Верховній Раді: «Україна — це ЄС, і ми будемо разом». ВІДЕО

Іран не визнає анексію захоплених РФ українських регіонів