+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

«Непорозумінь немає»: голови ГУР і СБУ зустрілися на тлі скандалу навколо вбивства Кірєєва

6:30, 24.01.2023

Американське видання «The Wall Street Journal» написало, що застрелений на початку повномасштабної війни член української переговорної делегації Денис Кірєєв, якого СБУ називала «зрадником», напередодні вторгнення Росії попередив українську розвідку про план Москви захопити Київ. Згодом в Офісі президента України заявили, що вбивство Кірєєва було пов’язане із поганою координацією українських спецслужб на початку війни. ДБР веде розслідування. На тлі скандалу навколо вбивства зустрілися очільники СБУ і ГУР.

Буданов та Кірєєв, фото — ГУР 

5 березня 2022 року повідомлялося, що представники СБУ при затриманні застрелили у Києві банкіра Дениса Кірєєва, який брав участь у переговорах делегацій України та Росії в Гомелі 28 лютого. Його нібито підозрювали у державній зраді.

«The Wall Street Journal» пише, що 45-річний банкір Денис Кірєєв був убитий як російський шпигун: українські спецслужби залишили на тротуарі в центрі Києва його труп із кульовим отвором у потилиці за кілька днів після вторгнення Росії в Україну. Проте кілька днів по тому Кірєєва поховали як героя і поклали поруч із першим міністром закордонних справ України на Байковому кладовищі в Києві.

За словами голови української військової розвідки (ГУР) генерала Кирила Буданова, Кірєєв передав інформацію від своїх російських контактів, яка допомогла українським військам успішно захистити столицю в лютому минулого року.

«Якби не пан Кірєєв, Київ, швидше за все, був би взятий», – цитує Буданова видання.

За словами Буданова, Кірєєв розвивав зв’язки з європейськими розвідувальними службами, а також із російськими військовими та урядовцями. Він також погодився представляти Київ на ранніх переговорах про припинення вогню між Росією і Україною. За словами одного з друзів, Кірєєву «подобалося грати роль агента 007».

Вдень 23 лютого Кірєєв передав Буданову нові розвідувальні дані: президент Росії Володимир Путін щойно віддав наказ про вторгнення рано вранці. За словами голови ГУР, Кірєєв також знав головну точку удару.

Голова Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю латвійському Delfi заявив, що вбивство Кірєєва було пов’язане із поганою координацією українських спецслужб на початку війни.

«Він мав стосунок до головного управління розвідки, а його вбивство було пов’язане з тим, що не було єдиної координації між силовими структурами. Були певні претензії до нього з одного боку, з іншого не встигли ці претензії врегулювати в діалоговому форматі, це не пов’язано з роботою делегації і з переговорним процесом. Він не був агентом Росії», — сказав Подоляк. 

Михайло Подоляк 

Згодом Буданов інтерв’ю «Радіо Свобода» повідомив, що співробітник розвідки Денис Кірєєв був вбитий в автомобілі СБУ. Буданов повідомив, що не очікував таких дій СБУ проти штатного співробітника розвідки. Також він розповів, що мав розмову про Кірєєва з головою СБУ на той час Іваном Бакановим (його звільнили влітку 2022 року, — ред.), і той «нічого толком не зміг пояснити».

— Я поділяю думку і вірю фактам, що пан Кірєєв був вбитий в автівці СБУ, коли вони провели захід щодо цієї особи. Цей факт зафіксовано, це є в матеріалах розслідування. Все інше – розслідування веде ДБР. Я не маю права коментувати цю інформацію. Те, що його вбили в цій автівці співробітники – це факт, — сказав Буданов.

На тлі активізації теми загибелі співробітника розвідки Дениса Кірєєва очільник СБУ Василь Малюк та керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов провели спільну робочу нараду «задля ефективної та злагодженої комунікації двох відомств». Про це повідомляють прессслужби СБУ та ГУР

Керівники відомств запевняють, що українські спецслужби єдині у своєму прагненні здобути перемогу над ворогом і «працюють в тісній взаємодії». Мовляв, вони спільно «розробляють нові спецоперації та успішно втілюють їх у життя».

Буданов і Малюк, фото — СБУ

Читайте також: Генштаб: У Мелітополі окупанти пропускатимуть на блокпостах лише за перепустками