+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Чиновники зможуть покидати Україну лише для службових відряджень

7:58, 24.01.2023

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) вирішила, що на час воєнного стану держслужбовці можуть виїжджати за межі України виключно у службові відрядження. 

Про це йдеться в указі президента.

«Є принципове рішення РНБО щодо виїзду чиновників за кордон. Це стосується всіх посадових осіб центральної влади, різних інших рівнів місцевої влади. Це стосується правоохоронців, народних обранців, прокурорів і всіх тих, хто має працювати на державу та в державі, — сказав президент Зеленський у вечірньому зверненні. — Хочуть відпочивати зараз – будуть відпочивати поза межами державної служби. За кордон їздити на відпочинок чи з якоюсь іншою недержавною метою посадовцям більше не вдасться».

Рада національної безпеки та оборони вирішила, що у період мобілізації та під час воєнного стану державні службовці можуть виїжджати за межі України виключно у службові відрядження. Таке рішення прийняли на засіданні РНБО врахувавши інформацію голови державної прикордонної служби з питання перетину державного кордону України в умовах воєнного стану.

Кабінету міністрів має у п’ятиденний строк внести відповідні зміни до правил перетинання держкордону.

Крім того, СБУ має перевірити законність рішень Міністерства розвитку громад, обласних, Київської міської військових адміністрацій про виїзд за межі України українців. У тому числі громадян на транспортних засобах, а також законність та обгрунтованість внесення відповідних відомостей до інформаційної системи «Шлях».

Читайте також: Скандал навколо закупівлі продуктів для військових: Міноборони все заперечує, а ВР готує новий закон

«Непорозумінь немає»: голови ГУР і СБУ зустрілися на тлі скандалу навколо вбивства Кірєєва