+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

В рази менше, ніж в Дніпрі: запоріжцям, що втратили житло через обстріли, обіцяють грошові виплати

15:47, 24.01.2023

Міська влада розробила проєкт комплексної програми соціального захисту населення Запоріжжя — людям, що втратили житло через обстріли, щомісячно планують нараховувати допомогу у вигляді 10 тисяч гривень. Виплати розраховані до повного відновлення житла. Для пільгових категорій населення, житло яких було пошкоджено (наприклад, вибиті вікна або двері), передбачена одноразова адресна виплата у розмірі 15 тисяч гривень. Ці питання будуть винесені на позачергову сесію міської ради.

Багатоповерхівки, зруйновані в Запоріжжі під час ракетних обстрілів 

Про це повідомляють Запорізька ОВА та Запорізька міська рада

Також люди, «житло яких непридатне для проживання, оформили статус ВПО і завдяки цьому отримують щомісячну допомогу від держави у розмірі 2000 гривень на одну дорослу людину і 3000 гривень на одну дитину та людину з інвалідністю», — повідомляють в Запорізькій міській раді. 

Зазначимо, міська рада Дніпра обіцяє виплатити до мільйона гривень для кожної постраждалої родини, що втратила житло унаслідок російської ракетної атаки 14 січня. Ще стільки ж обіцяє додати обласна адміністрація.

«Громадськість почувши інформаційну маніпуляцію з приводу виплат постраждалим від влучання ракети у м. Дніпро почала ставити питання з приводу наявності аналогічних виплат у Запоріжжі та області. Попри схожі випадки руйнувань та гучні заяви можновладців у інших містах України, компенсації постраждалим можливо отримати лише після ухвалення відповідного рішення та виділення коштів з Резервного фонду України. Для позитивного результату необхідно зібрати повний пакет документів, які підтверджують руйнування житла», — намагаються виправдатися в Запорізькій ОВА. 

Доповнено. 27 січня під час сессії депутати Запорізької міської ради погодили Програму з фінпідтримки мешканцям, чиє житло постраждало внаслідок війни. Міська влада нарахувала 301 родину, що має право отримати щомісячну фінансову допомогу у розмірі 10 тисяч гривень. На це у запорізькому бюджеті на 2023 рік заплановано 45 мільйонів гривень, а 12 мільйонів закладено на одноразову допомогу у 15 тисяч гривень пільговикам, чиє житло пошкоджено обстрілами. 

Читайте також: Офіційно: Кабмін підтримав указ президента про звільнення голови ЗОВА Старуха

Кабмін провів кадрові чистки: звільнили 6 замміністрів і 5 голів ОВА