+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

США визнали ПВК «Вагнера» транснаціональною злочинною організацією

13:00, 27.01.2023

Міністерство фінансів США визнало російську «ПВК Вагнера» транснаціональною злочинною організацією.

Євген Пригожин, засновник ПВК «Вагнера»

Як повідомляє пресслужба відомства, також Мінфін США запроваджує санкції проти шести осіб та 12 організацій для зниження спроможності Росії вести війну проти України.

Оголошення «Вагнера» транснаціональною злочинною організацією означає замороження будь-яких американських активів угруповання та забороняє фізичним і юридичним особам США надавати кошти, товари або послуги цій групі.

Рішення обґрунтовується тим, що «вагнерівці» причетні до серйозної злочинної діяльності, зокрема масових страт, зґвалтувань, викрадень дітей та фізичного насильства в різних країнах світу – серед іншого, в Центральноафриканській Республіці та Малі.

«Оскільки санкції та експортний контроль проти Росії з боку нашої міжнародної коаліції продовжують діяти, Кремль відчайдушно шукає зброю та підтримку – у тому числі через жорстоку групу Вагнера – для продовження своєї несправедливої війни проти України, – сказала міністр фінансів Джанет Єллен. – Сьогоднішні розширені санкції проти «Вагнера», а також нові санкції щодо їхніх партнерів та інших компаній, що сприяють російському військовому комплексу, ще більше перешкоджатимуть здатності Путіна озброювати та оснащувати свою військову машину».

Довідка. ПВК «Вагнера» з’явилася у 2014 році та активно діяла в низці країн, де Росія має важливі інтереси – зокрема Сирії, Лівії, Центрально-Африканській Республіці та Україні. Там вони, серед іншого, скоювали воєнні злочини й злочини проти людяності. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну «вагнерівці» брали участь у розправах над мирними жителями. До ПВК нині вербують ув’язнених із російських тюрем. Засновником та власником ПВК «Вагнера» є російський бізнесмен Євген Пригожин.

Читайте також: Україна отримає танки Leopard-2

США передають Україні 31 танк Abrams