+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ЗМІ: У Пентагоні обговорюють надання Україні винищувачів F-16

8:03, 29.01.2023

Військові чиновники негласно підштовхують Міністерство оборони США до схвалення відправки в Україну винищувачів F-16, щоб допомогти їй захиститися від російських ракет і безпілотників.

Про це пише видання Politico з посиланням на власні джерела.

Видання пише, що після схвалення надання Україні танків і систем ППО Patriot у Києва з’явився оптимізм, що американські літаки можуть бути наступними.

«Я не думаю, що ми проти (надання Україні літаків)», – сказав Politico на умовах анонімності високопоставлений чиновник Пентагону.

При цьому він зазначив, що остаточне рішення щодо літаків ще не ухвалене, а Україна не заявила, що винищувачі є її головним пріоритетом.

За словами іншого джерела, поінформованого про переговори, які ведуться Вашингтоном і Києвом, США потрібні тижні для прийняття рішення про поставки Україні власних літаків і схвалення реекспорту F-16 з інших країн.

Раніше секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов натякнув, що міжнародні партнери нададуть Україні багатофункціональний легкий винищувач F-16, а президент Володимир Зеленський вважає, що після рішення про танки Україна має вийти на постачання літаків — це важливе завдання.

Компанія-виробник американських винищувачів F-16 заявила, що готова постачати літаки в європейські країни, які реекспортуватимуть свої винищувачі в Україну.

Читайте також: Захід пообіцяв Україні 321 танк, – посол у Франції

Секретар РНБО: До 24 лютого Росія готується до нової хвилі наступу

тематичне фото