+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

МЗС України викликало угорського посла через скандальні заяви Орбана про війну в Україні

7:10, 29.01.2023

Міністерство закордонних справ оголосило, що викличе посла Угорщини після чергових заяв угорського прем’єра Віктора Орбана, де він допустив некоректні твердження на адресу України.

Про це, як пише «Європейська правда», у Facebook повідомив речник відомства Олег Ніколенко.

«Чергове зневажливе висловлювання Віктора Орбана на адресу України. Такі заяви є категорично неприйнятними. Будапешт продовжує курс на свідоме руйнування угорсько-українських відносин, суттєво підважуючи можливість ведення подальшого діалогу між двома сусідніми країнами», – зазначив він.

Ніколенко додав, що до МЗС України буде викликаний посол Угорщини «для відвертої розмови», а Київ залишає за собою право «вжиття і інших заходів реагування».

Як повідомлялось, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на зустрічі з журналістами у Будапешті виклав свою позицію щодо поточної ситуації російсько-української війни, з якої випливає, що він не вірить у перемогу України та вважає, що вона поступово перетворюється на некеровану руїну.

За словами Орбана, мета Росії — перетворити Україну на некеровану руїну, щоб Захід не міг заявити про неї «як про приз». На його думку, росіяни вже досягли успіху в цьому, оскільки тепер Україна, як Афганістан, є «нічийною землею».

Він також сказав, що якщо українці перетнуть російський кордон із західною зброєю, «майбутнє буде настільки яскравим, що Заходу доведеться одягнути сонцезахисні окуляри».

Хоча Україна досягає успіхів у війні, Орбан не вважає, що це збережеться у довгостроковій перспективі. Він вказує на виробничі потужності росіян і переконує, що у війнах росіяни традиційно слабші на початку, але пізніше їх «неможливо зупинити».

Нагадаємо, в квітні 2022-го Орбан знов переміг на виборах — він залишився главою уряду на п’ятий термін (четвертий поспіль).

Раніше Орбан, якого в ЗМІ часто називають «проросійським», заявляв, що ЄС ніби-то «санкціями проти Росії вбиває свою економіку».

У вересні 2022 Європарламент засудив «навмисні та систематичні зусилля уряду Угорщини» з підриву європейських цінностей та заявив, що Угорщина не є демократією.

фото — Твитер Орбана 

Читайте також: Секретар РНБО: До 24 лютого Росія готується до нової хвилі наступу

Захід пообіцяв Україні 321 танк, – посол у Франції