+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Президент МОК хоче допустити росіян на Олімпіаду

18:27, 29.01.2023

Президент Володимир Зеленський звернувся з листом до президентів провідних міжнародних спортивних федерацій із закликом визначитися щодо рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК), який хоче повернути російських спортсменів у міжнародні змагання.

Про це Зеленський заявив у відеозверненні 28 січня.

«Сьогодні я продовжив наш марафон чесності, який має повернути міжнародні спортивні структури до справжньої олімпійської принциповості.

Звернувся з листом до президентів провідних міжнародних спортивних федерацій. Заклик простий і справедливий: визначитися щодо рішення Міжнародного олімпійського комітету, який, на жаль, хоче відкрити спорт для пропагандистського впливу держави-терориста.

Якщо російські спортсмени з’являться на міжнародних змаганнях, то це лише питання часу, коли вони почнуть виправдовувати агресію Росії та використовувати символіку терору. І це також лише питання часу, коли Кремль почне використовувати наявну безпринципну «гнучкість» Міжнародного олімпійського комітету, щоб говорити, ніби світ згодний іти на поступки агресору», — сказав президент. 

До цього президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що хоче «вивчити можливість» повернення атлетів з Росії та Білорусі у міжнародний спорт навіть попри те, що це може бути причиною бойкоту змагань з боку України.

«Це не відповідає цінностям та місії Олімпійської хартії — виключати атлетів через їх паспорт. Чи допустять їх до Парижа-2024? Ймовірно. Росіяни та білоруси могли б виступити під нейтральним прапором на Олімпіаді-2024. Місія МОК — збирати разом атлетів з усього світу, це особливий символ Олімпіади», — сказав Бах. 

Водночас у відповідь на запитання про заяву президента НОК України Вадима Гутцайта і ймовірний бойкот змагань Україною, президент МОК відповів, що бойкот «не відповідає їхній місії», додавши: «Ми знаємо точку зору України, яка хоче не лише ізолювати Росію як державу, але й ізолювати усіх росіян».

У відповідь президент Володимир Зеленський оголосив про початок «марафону чесності», який буде спрямований на очищення керівництва міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань витягнути у світовий спорт представників Росії. Також Зеленський запросив Баха в Бахмут, «щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує».

Томас Бах, фото — сайт президента України 

Нагадаємо, у грудні 2022 Бах заявив, що хоче, щоб російські та білоруські спортсмени могли брати участь у Літніх Олімпійських іграх-2024 у Парижі, навіть якщо російська війна в Україні триватиме. Разом з тим міністри спорту різних країн вимагають не допускати російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань

Читайте також: МЗС України викликало угорського посла через скандальні заяви Орбана про війну в Україні