+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Країни ЄС і G7 вводять стелю цін на російські нафтопродукти

23:37, 03.02.2023

ЄС та G7 запроваджують цінову стелю на російські нафтопродукти.

тематичне фото Рixabay

Про це у Твітер зазначила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. За її словами, у неділю набуде чинності заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів.

«Разом із «Великою сімкою» ми встановлюємо граничні ціни на ці продукти, скорочуючи доходи Росії та забезпечуючи стабільність світових енергетичних ринків», — зауважила вона. 

Раніше у п’ятницю шведське головування в Раді ЄС повідомило, що постійні представники країн Євросоюзу погодили стелю цін на російські нафтопродукти.

«Посли ЄС сьогодні схвалили граничні ціни на нафтопродукти перед остаточним ухваленням Радою ЄС. Важлива угода в рамках подальшої відповіді ЄС та партнерів на російську агресію проти України», — йдеться у повідомленні головування у Twitter.

Редактор з питань Європи «Радіо Свобода» Рікард Джозвік уточнив, що країни ЄС домовилися про стелю цін у $100 на російський дизель і  $45 на різні масла. Також, за його інформацією, країни-члени дали письмове зобов’язання про перегляд граничної ціни на сиру російську нафту у березні. Зараз ціна становить $60.

Доповнено. У суботу Рада ЄС остаточно прийняла рішення про встановлення двох граничних цін на нафтопродукти, які походять з Росії або експортуються з неї. Перший граничний рівень ціни на нафтопродукти, що продаються зі знижкою до сирої нафти, встановлено на рівні 45 доларів США за барель, а другий граничний рівень ціни на нафтопродукти, що продаються з премією до сирої нафти, встановлено на рівні 100 доларів США за барель.

Раніше повідомлялось, що США і союзники погодилися ввести дві граничні ціни на російські нафтопродукти.

Нагадаємо, на початку грудня дипломати ЄС погодилися встановити граничну ціну на російську нафту, яка транспортується морем, на рівні 60 доларів за барель.

Читайте також: Великий наступ Росії завершиться до квітня і не буде успішним, — аналітики ISW