+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Одеса залишилася без світла через масштабні аварії на підстанції

23:43, 04.02.2023

Зранку 4 лютого сталася друга за останню добу масштабна аварія на підстанції НЕК Укренерго. У зв’язку з цим Одеса та частина Одеського району тимчасово знеструмлені.

Про це повідомляє ДТЕК Одеські електромережі.

«В Одеській області 4 лютого сталася технологічна аварія на одній із високовольтних підстанцій, неодноразово пошкодженій внаслідок російських атак. Як зазначив Прем’єр-міністр України Деніс Шмигаль на позачерговому засіданні Уряду — ситуація складна. Масштаб аварії суттєвий, швидко відновити енергоживлення — зокрема критичної інфраструктури — неможливо. Наразі обговорюється впровадження додаткових джерел енергопостачання», — повідомили в Одеській міській раді. 

В місті працюють пункти незламності, де можна зарядити телефони та інші гаджети. На міському вокзалі також працює Фортеця Незламності, де можна зарядити гаджети, випити чаю та скористатись інтернетом від Starlink.

 

фото — Одеська міська рада в Телеграм

Згодом в Одесі вдалось під’єднати критичну інфраструктуру міста до енергопостачання. Про це повідомив голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький на брифінгу в медіацентр Одеси.

«Зараз заживлена критична інфраструктура міста, зокрема системи водопостачання, водовідведення, теплозабезпечення» – зазначив Володимир Кудрицький.

Він також додав, що разом з операторами «ДТЕК Одеські електромережі», Міненерго, іншими службами відпрацьовується можливість підключення критичної інфраструктури до автономних  джерел. Це дозволить звільнити потужність, яку зможуть передати споживачам в місті й області.

За його словами починаючи з 10 жовтня і особливо в останні два місяці усі три підстанції, які живлять Одесу та область зазнали ушкоджень. По декілька атак відбулося на кожну з цих підстанцій. Внаслідок цього сильно знизилась надійність живлення регіону. 

Наразі Укренерго фокусується на відновленні однієї з підстанцій Одещини.

Читайте також: Через російські обстріли у Херсоні палав торговий центр. ФОТО

По стінах запорізького будинку на Сєдова «пішли» величезні тріщини. ФОТО