+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський позбавив українського громадянства Клюєва, Табачника й Клименка

0:57, 05.02.2023

Президент Володимир Зеленський позбавив українського громадянства ряд політиків часів Віктора Януковича, які мають російське громадянство.

Про це повідомив керівник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в Telegram.

Серед осіб, яких позбавлено українського громадянства – екссекретар РНБО Андрій Клюєв, ексміністр освіти Дмитро Табачник, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко, ексглава МВС Віталій Захарченко, екскерівник СБУ Олександр Якименко.

Арахамія зазначив, що наступним кроком буде накладання на них санкцій, арешт та конфіскація на користь держави усього їхнього майна, корпоративних прав та інших активів. 

У вечірньому зверненні 4 лютого Зеленський заявив, що «підписав документи» щодо осіб, у яких виявили наявність російського громадянства.

«Сьогодні ж я підписав відповідні документи, щоб зробити черговий крок для захисту та очищення нашої держави від тих, хто на боці агресора, — сказав Зеленський. — Є подання від Служби безпеки щодо осіб, у яких зафіксована наявність російського громадянства. Завтра ж буде зроблений іще один юридичний крок на виконання санкційних рішень РНБО».

Читайте також: Генпрокурор США: конфісковані у російського олігарха кошти підуть на допомогу Україні

США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $2,2 млрд: дадуть ракети дальністю до 150 км

Країни ЄС і G7 вводять стелю цін на російські нафтопродукти