+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

США збили китайський шпигунський аеростат

1:20, 05.02.2023

Сполучені Штати 4 лютого знищили китайський аеростат, який перетнув повітряний простір країни, ймовірно, з розвідувальною метою та став причиною дипломатичного скандалу.

фото — Anadolu Agency via Getty Images

Про це повідомляє AP News.

«Сполучені Штати в суботу збили ймовірну китайську повітряну кулю-шпигун біля узбережжя Кароліни після того, як він перетнув важливі військові об’єкти по всій Північній Америці і став останньою точкою загострення напруженості між Вашингтоном і Пекіном», — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, у територіальних водах США в Атлантичному океані проводилася операція з вилучення уламків повітряної кулі, яка летіла на висоті близько 18 000 метрів і, за оцінками, була розміром із три шкільні автобуси.

Раніше у суботу президент США Джо Байден у відповідь на питання про повітряну кулю заявив журналістам, що «ми подбаємо про це». Федеральне авіаційне управління та берегова охорона працювали над тим, щоб очистити повітряний простір та воду під повітряною кулею, коли вона досягла океану.

На відеокадрах, оприлюднених в інтернеті, помітно невеликий вибух, після кого повітряна куля впала у воду. Поблизу були помічені військові літаки США, а в океан були надіслані кораблі для проведення пошукової операції.

Доповнено. Міністерство закордонних справ Китаю висловило «сильне невдоволення і протест проти застосування США сили для атаки на цивільні безпілотні літальні апарати».

«Китайська сторона неодноразово інформувала американську сторону після перевірки, що аеростат призначений для цивільного використання і потрапив на територію США через форс-мажорні обставини – це була абсолютно випадковість», — йдеться в повідомленні МЗС Китаю.

Що було раніше: 2 лютого над американським штатом Монтана зафіксували повітряну кулю, обладнану приладами для стеження. У Пентагоні заявили, що за даними американської розвідки, це китайський розвідувальний аеростат. У відповідь на порушення повітряного простору США Вашингтон скасував візит держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна. МЗС Китаю заявило, що куля використовувалась для метеорологічних спостережень.

Читайте також: Генпрокурор США: конфісковані у російського олігарха кошти підуть на допомогу Україні

США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $2,2 млрд: дадуть ракети дальністю до 150 км