+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський у Британії зустрівся з парламентом, королем і прем’єром: Сунак допускає надання літаків

23:58, 08.02.2023

В середу 8 лютого президент Володимир Зеленський прибув до Великої Британії, що стало його другим закордонним візитом з початку повномасштабної війни, перший був до США.

Про це повідомляє Офіс президента України. 

Президент виступив перед депутатами британського парламенту. «У Великій Британії Король – пілот Військово-Повітряних сил. А в Україні сьогодні кожен пілот Військово-Повітряних сил – це король для нас, для наших сімей», — сказав Зеленський під час виступу, і подарував спікеру Палати громад Ліндсі Гойлу шолом пілота українського винищувача. На шоломі міститься напис англійською мовою: «Ми маємо свободу, дайте нам крила, щоб захистити її»

«Я дякую вам за вашу хоробрість! Велика подяка від усіх нас! Так, прошу, всі оплески вам! Лондон був із Києвом із першого дня! З перших секунд і хвилин повномасштабної війни. Британіє, ти почала допомагати, коли світ ще не встиг зрозуміти, як реагувати. Борисе, ти об’єднував інших, коли це здавалось абсолютно неможливим. Дякую тобі. Ви всі тоді показали вашу сміливість і характер. Сильний британський характер. Ви не поступилися Україною. А отже, ви не поступилися своїми ідеалами. А отже, ви не поступилися духом цих великих островів. Дуже дякую вам!», — сказав президент.

«Йдучи з парламенту Британії два роки тому, я дякував вам за прекрасний англійський чай. Сьогодні, йдучи з парламенту, я хочу подякувати всім вам заздалегідь за англійські літаки. До речі, скоро п’ята година», — сказав Зеленський в кінці виступу. Його промову вітали оплесками. 

Зеленський зустрівся з королем Великої Британії та Північної Ірландії Чарльзом ІІІ. Ця зустріч стала першою аудієнцією глави української держави у британського монарха за всю історію українсько-британських відносин.

«Президент України також висловив подяку британцям та уряду Його Величності й наголосив на тому, що Сполучене Королівство є одним із найближчих і найважливіших союзників України», — повідомляє Офіс президента. 

Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Сполученого Королівства Ріші Сунаком. Під час зустрічі обговорили оборонну співпрацю, реалізацію формули миру, євроатлантичну інтеграцію України, майбутню підтримку з боку Великої Британії, можливість залучення британської сторони до повоєнної відбудови України, а також низку інших перспективних проектів. Окремо обговорювалося питання недопущення російських і білоруських спортсменів до участі в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.

За підсумками візиту прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак натякнув, що британські танки Challenger 2 прибудуть в Україну вже у березні 2023 року, а також повідомив про розширення навчальної програми для українських військовослужбовців.

Ріші Сунак попросив міністра оборони Бена Воллеса вивчити питання про те, які літаки країна могла б потенційно надати Україні. Також він підтвердив, що його країна почне підготовку українських пілотів на винищувачах західного зразка.

«Що стосується літаків, я вже казав — усі варіанти можуть обговорюватися. І першим кроком для цього має бути підготовка людей, які сядуть за штурвал високотехнологічних літаків», — зазначив Ріші Сунак на спільному брифінгу з Зеленським. 

Він додав, що окремим ускладнюючим фактором для надання Україні винищувачів є також уся логістика, необхідна для їхнього обслуговування, але всі ці нюанси проговорюються — і з українською стороною, і з союзниками.

Окрім цього Зеленський разом із Сунаком відвідав військову базу Bovington Camp, на якій відбувається підготовка українських військовослужбовців.

Напередодні візиту Британія оголосила про нові санкції проти кремлівських еліт та організацій, що постачають військову техніку, зокрема безпілотники.

Після візиту до Британії Зеленський прилетів у Францію, де зустрінеться з Макроном і Шольцом.

всі фото — Офіс президента України

Читайте також: Землетрус у Туреччині та Сирії: відомо про понад 11 тисяч жертв