+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Міністри 35 країн вимагатимуть відсторонити росіян та білорусів від Олімпіади

23:24, 11.02.2023

Міністри 35 країн, зокрема США, Німеччини, Франції, Британії та Японії, домовилися вимагати відсторонення російських і білоруських спортсменів від участі в Олімпійських іграх 2024 року. На зустрічі з ними виступив президент Володимир Зеленський,

Як пише Reuters, про зустріч та домовленості повідомила міністерка спорту Литви Юрґіта Сюґздініене. «Ми йдемо в тому напрямку, що нам не знадобиться бойкот, тому що всі країни одностайні», — сказала вона.

Міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук на зустрічі запропонував в якості компромісу з МОК створити команду біженців, в якій могли б взяти участь деякі російські та білоруські спортсмени, які покинули свою країну, зокрема через протест проти політики Кремля та війни проти України. «Це може бути компромісом для МОК створити команду біженців, до якої могли б увійти люди російської та білоруської національності, які є дисидентами», — сказав Бортнічук.

В онлайн-зустрічі 35 міністрів взяв участь й президент України Володимир Зеленський. У своїй промові він заявив, що принципи нібито нейтралітету не можна застосовувати до вторгнення Росії в Україну.

Він нагадав, що інколи окупанти «знищують нормальне життя без будь-якої символіки». Зеленський нагадав, що Крим у 2014-му окупували російські солдати, теж не маючи жодної символіки.

«Росія використовує певні літери латинського алфавіту на прапорах різних кольорів, але усі вони символізують геноцидну ідеологію рашизму, який би колір вони не застосовували. Тож я хочу запитати у вас: якщо представники держави-терориста з’являться на міжнародних змаганнях чи Олімпійських іграх, то чи матиме значення, що вони там без національної символіки? Сама лише присутність представників держави-терориста — це маніфестація насилля й беззаконня», — зазначив Зеленський.

Президент заявив, що світ ізолює Росію, щоб захиститись і щоб зупинити агресію та терор. Він повідомив, що за час повномасштабної агресії Росії загинуло 228 українських спортсменів. «І скільки російських спорстменів виступили із засудженням війни, яку розв’язала їхня держава. Фактично, такого засудження не прозвучало. Лише поодинокі голоси, які швидко згасають», — сказав Зеленський.

Крім того, за його словами, чимало російських спорстменів, зокрема й ті, що подаються на міжнародні змагання, належать до спортивних клубів російської армії та силових структур. А ще деякі з них мають спеціальні військові звання.

Зеленський зазначив, що Росія використовує будь-які нагоди для своєї пропаганди і, якщо допустити російських спортсменів до змагань, це «лише питання часу, коли держава змусить їх долучитись до пропаганди війни».

Він нагадав про марафон чесності, який запустила Україна для недопущення російських спортсменів до змагань і закликав спортивну спільноту «повернути чесність до Міжнародного олімпійського комітету».

Нагадаємо, у грудні 2022 президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що хоче, щоб російські та білоруські спортсмени могли брати участь у Літніх Олімпійських іграх-2024 у Парижі, навіть якщо російська війна в Україні триватиме.

У відповідь президент Зеленський оголосив про початок «марафону чесності», який буде спрямований на очищення керівництва міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань витягнути у світовий спорт представників Росії. Також Зеленський запросив Баха в Бахмут, «щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує».

Разом з тим міністри спорту різних країн вимагають не допускати російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань. 

Читайте ткож: У Києві перейменували площу Перемоги та знесли пам’ятники Чкалову й Ватутіну. ФОТО