+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

«Рамштайн» №9: поки без літаків для України, проте з танками та ППО

11:00, 15.02.2023

У Бельгії 14 лютого відбулась дев’ята зустріч у форматі «Рамштайн». 

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні повідомив, що за підсумками «Рамштайну» Україна отримає більше засобів протиповітряної оборони, більше боєприпасів, артилерії і танків. Водночас, за його словами, не все про зустріч можна повідомити публічно.

«54 держави-партнери. Вже дев’ята така зустріч. І маємо чергові сильні рішення для захисту нашої держави, для зміцнення наших воїнів. Підтверджено партнерами більше ППО. Підтверджено більше танків. Підтверджено більше артилерії та снарядів. Підтверджено більше навчання наших військових. Як сьогодні звучало, Ukraine must be successful. І тут ми погоджуємось: успіх повинен бути… Україна й партнери разом роблять усе, щоб держава-терорист програла. І щоб це сталося швидше», — сказав Зеленський. 

Глава Міноборони США Ллойд Остін за підсумками зустрічі повідомив, що у нього не має ніяких новин щодо постачання Україні бойових літаків, проте члени Контактної групи ухвалили рішення виділити: Bradley та Abrams – від США, танки Challenger – від Великої Британії, а також модернізовані танки – від США, Нідерландів та Чеської Республіки й танки Т-72 – від Польщі. Також допомога включає важливі кроки від Канади, Німеччини, Іспанії, Норвегії, Данії, Нідерландів, Польщі та Португалії щодо танків Leopard.

«Ми сьогодні чули про виділення серйозних засобів ППО. Франція та Італія спільно передадуть Україні систему ППО. Франція також оголосила про співпрацю з Австралією для виробництва боєприпасів 155 калібру«. — сказав голова Пентагону Остін. 

«Отже, все працює на успіх України. І як я говорив на попередньому «Рамштайні», тут мова йде про те, щоб надавати усі ті можливості, які ми обіцяли Україні. Інтегрувати всі ці системи і разом з українцями сподіватися на перемогу», — додав він.

Як заявив міністр оборони України Олексій Резніков у Twitter, контактна група з питань оборони України 15 лютого, на другий день зустрічі у форматі «Рамштайн», обговорить постачання Україні танків.

всі фото — Резніков у Фейсбук 

Читайте також: Росіяни повністю зруйнували 173 лікарні в Україні, — міністр

МВС: До «Гвардії наступу» записалися вже понад 27 тисяч українців