+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Міністр: Чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT тепер доступний в Україні

13:17, 19.02.2023

Чат-бот ChatGPT від стартапу OpenAI тепер доступний в Україні, проте не працюватиме на тимчасово окупованих територіях.

тематична ілюстрація 

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«ChatGPT тепер доступний в Україні. Команда Мінцифри довго працювала над цим рішенням — офіційні листи, дзвінки та зустріч з керівництвом» – йдеться в повідомленні. 

За словами міністра, Україну вилучили зі списку країн, у яких заблоковано ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих росією територіях, щоб її не використовували  її для антиукраїнської пропаганди. 

ChatGPT — це чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI, прототип якого випустили в листопаді 2022 року. Він може працювати з текстом, програмним кодом, формулами та числами — генерувати все, що йому зададуть.

На відміну від класичних пошукових систем, він не має заготовлених шаблонів, але навчений давати осмислені відповіді «на льоту». ChatGPT навчали за допомогою масиву текстів з Інтернету та системи навчання з підкріпленням на основі зворотного зв’язку з людиною. Потім нейромережу перенавчали кілька разів, використовуючи її власні відповіді, щоб зробити їх більш точними та коректними.

Лише за два місяці після випуску чат-бота кількість активних користувачів перевищила 100 мільйонів, що стало історичним рекордом серед користувацьких програм.

Читайте також: Європарламент закликав розглянути надання Україні літаків та інших озброєнь

Історія про підвал смерті в Ягідному з’явилася на обкладинці TIME