+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

На кінофестивалі “Берлінале” відбулася прем’єра фільму Шона Пенна про війну в Україні

13:48, 19.02.2023

18 лютого у рамках Берлінського кінофестивалю відбувся прем’єрний показ документального фільму Шона Пенна та Аарона Кауфмана “Суперсила” (Superpower).

Шон Пенн (другий зліва) на сцені Берлінського кінофестивалю перед онлайн-промовою Зеленського, фото — скрін з відео

“У фільмі розповідається про війну за незалежність, російське вторгнення, яке сам Шон Пенн зустрів у Києві і бачив на власні очі перший день початку повномасштабної війни. Дякую Шону та Аарону за цей чудовий фільм”, – написав керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Шон Пенн прилетів у Берлін із Києва, який відвідував, щоб показати стрічку українському президенту. Це була вже його шоста поїздка до України.

Перед прем’єрою документального фільму Пенн зі сцени подякував кінофестивалю за проведення показу та “повагу до українців, які воюють від імені всіх нас“.

Після показу Суперсили  глядачі аплодували режисерам та знімальній групі стоячи.

Зйомки фільму  розпочалися у листопаді 2021 року. Спочатку ідея фільму полягала в тому, щоб показати, як популярний комедійний актор Володимир Зеленський перетворився на успішного політика та після 24 лютого у центрі уваги документалістів опинилися військові дії та спричинені ними наслідки для життя країни.

Нагадаємо, Шон Пенн неодноразово бував в Україні після початку повномасштабної війни та навіть привіз Зеленському до Києва свій «Оскар».

Зазначимо, на початку 73-го Берлінського міжнародного кінофестивалю Володимир Зеленський звернувся онлайн до його учасників і гостей, які вітали українського президента стоячи.

«Культура і кіно можуть бути поза політикою. Але тільки не тоді, коли це політика агресії. Не тоді, коли це політика масових злочинів, убивств, терору, прагнення знищити інші країни та інші народи. Коли це політика тотальної війни. Тобто – політика нинішньої Росії», — сказав Зеленський. 

Читайте також: Міністр: Чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT тепер доступний в Україні

Історія про підвал смерті в Ягідному з’явилася на обкладинці TIME