+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Євросоюз схвалив десятий пакет санкцій проти Росії

17:05, 25.02.2023

Країни Європейського Союзу пізно ввечері в п’ятницю погодили десятий пакет санкцій проти Росії — це сталось в річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого.

Про це повідомило шведське головування в Раді ЄС.

Санкції передбачають, серед іншого, жорсткіші обмеження на експорт до Росії продукції подвійного призначення та технологій, цільові обмежувальні заходи проти фізичних та юридичних осіб, які підтримують війну, поширюють пропаганду або постачають безпілотники, що використовуються Росією у війні, а також заходи протидії російської дезінформації.

«Спільними зусиллями держави-члени ЄС запровадили найпотужніші та найширші санкції за всю історію, щоб допомогти Україні перемогти у війні. ЄС залишається єдиним цілим з Україною та українським народом. Ми будемо продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», — підкреслили у шведському головуванні в ЄС.

У заявах ЄК та Ради ЄС уточнюється, що санкції охоплюють експорт на суму 11,4 млрд євро і включають обмеження на чутливі технології подвійного призначення та передові технології, які сприяють підвищенню військового потенціалу та технологічного вдосконалення Росії.

Під обмеження потрапляють додаткові електронні компоненти, що використовуються в російських системах озброєнь (безпілотники, ракети, гелікоптери, інші транспортні засоби), а також заборони на конкретні рідкоземельні елементи та тепловізори військового призначення.

Крім того, до санкційного списку додано 96 організацій, пов’язаних з російським військово-промисловим комплексом, що доводить загальну кількість військових кінцевих користувачів, включених до списку, до 506.

Вперше включено сім іранських організацій, які використовують компоненти ЄС і надають Росії військові безпілотники для атак на цивільну інфраструктуру в Україні.

Додаткові заборони на експорт також накладені на товари, які можуть бути легко перенаправлені для використання, зокрема, для підтримки російських військових дій.

Серед них важкі вантажівки, які ще не заборонені (та запчастини до них), електрогенератори, біноклі, радари, компаси; конструкції для будівель баштового типу, вилочні навантажувачі; електроніка, деталі машин, насоси, обладнання для обробки металів; товари, що використовуються в авіаційній промисловості (турбореактивні двигуни).

Пакет заходів накладає заборону на імпорт бітуму і супутніх матеріалів, таких як асфальт; і синтетичного каучуку та технічного вуглецю.

Три російські банки були додані до списку суб’єктів, на які поширюється заморожування активів і заборона надавати кошти та економічні ресурси.

Новий пакет санкцій також передбачає заборону громадянам Росії входити до складу керівних органів компаній критичної інфраструктури держав-членів ЄС.

Також російським громадянам та юридичним особам забороняється бронювати потужності для зберігання газу в ЄС (за винятком LNG)

Пакет накладає нові зобов’язання щодо звітності про активи російського Центрального банку. Це особливо важливо у зв’язку з можливим використанням державних російських активів для фінансування відновлення України після поразки Росії.

Крім того, авіаційні оператори повинні будуть повідомляти про нерегулярні рейси свої національні компетентні органи, які потім інформуватимуть інші країни-члени ЄС.

Рада ЄС також ініціювала процес призупинення ліцензій на мовлення ще двох ЗМІ: RT Arabic та Sputnik Arabic.

Читайте також: США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на $2 млрд

Україна отримає понад $10 млрд фінансової підтримки від США