+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Кардіохірурги Запорізької обласної лікарні виконали мрію пацієнта

19:12, 28.02.2023

Анатолію Петровичу вже за сімдесят. Родом він з Кривого Рогу. У нього є любляча родина, чимале господарство та багацько планів на майбутнє. А ще у нього було дві величезні мрії, і одна з них здійснилася завдяки кардіохірургам Запорізької обласної лікарні.

Все почалося з температури, яку неможливо було збити, та постійної слабкості. Анатолій Петрович не міг зібратися з силами навіть тоді, коли відпочивав. Звернувся до лікарів свого рідного містечка. Оглянувши пацієнта та провівши необхідні дослідження, місцеві медики відправили чоловіка до Дніпра. Однак в обласному центрі через технічні причини отримати допомогу кардіохірурга було неможливо. Анатолій Петрович у відчаї зателефонував до своїх рідних у Запоріжжя. Вони ж, почувши слова безнадії, негайно закликали Анатолія звернутися до Запорізької обласної лікарні.

Подорож Кривий Ріг-Запоріжжя була дуже складною, згадує Анатолій Петрович:

«Я ледь доїхав до Запоріжжя. Мені було дуже важко дихати. Приступи задухи з кожним кілометром ставали більш відчутними. Постійно трималася температура. Мене морозило, боліли суглоби. Чесно, думав, що це – моя остання поїздка.

Потрапивши до відділення кардіохірургії, мене направили на обслідування та виявили інфекційний ендокардит мітрального клапана. Почувши діагноз, я приготувався до найгіршого…».

За словами завідувача відділення кардіохірургії ЗОКЛ В’ячеслава Осауленка, інфекційний ендокардит – це одна із найбільш небезпечних кардіологічних патологій. Якщо коротко, то це інфекція структур серця та клапанного апарату, що проявляється гарячкою, шумом у серці, шкірними висипами та крововиливами. Якщо не лікувати ендокардит, патологія може призвести до тяжких ускладнень і, як результат, до смерті.

Консервативне лікування цієї хвороби, на жаль, не знижує кількість летальних випадків. Єдиний шанс на життя дає хірургія. Тож, найбільш ефективним методом розв’язання проблеми Анатолія Петровича стала операція на серці.

«Спочатку наш пацієнт пройшов курс антибактеріальної терапії. Це обов’язковий крок перед операцією при інфекційному ендокардиті. Далі йшло саме хірургічне втручання. Аби вилікувати Анатолія Петровича, ми підібрали оптимальну тактику лікування: виконали протезування мітрального клапана та пластику тристулкового клапана», — розповідає В’ячеслав Осауленко.

За словами завідувача відділення кардіохірургії обласної лікарні Запоріжжя, вже на дев’яту добу після операції Анатолій Петрович перебував у задовільному стані. Отримавши кваліфіковану допомогу, чоловік повернувся до рідного міста, де на нього чекали близькі. Його мрія здійснилася – він знову відчув себе сповненим сил та енергії, наче у молодості. Він знову відчув себе здоровим!

Якщо ж спитаєте, що то за друга мрія Анатолія Петровича, про яку ми писали на початку історії, то ми з радістю розповімо – він мріє про Перемогу України. І ми точно знаємо, що ця мрія також здійсниться.

Телефони контакт-центру:

(068) 812-97-76

(066) 146-03-17

Сайт — https://www.zokb.org.ua

Фейсбук – https://www.facebook.com/zokb.official

За матеріалами пресслужби ЗОКЛ