+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Жителям запорізьких окупованих територій розповіли, куди повідомляти про примусову паспортизацію

15:44, 01.03.2023

Примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території (ТОТ), громадянства РФ не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Запорізької області.

Окупанти намагаються нав’язати російські паспорти громадянам України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. Таким чином ворог переслідує кілька цілей:

легалізація окупації, оскільки просувається наратив, що у регіоні нібито проживають російські громадяни, а, відповідно, будь-які дії рф – «легітимні»;

оформлення паспортів надає росіянам особисті відомості людей, які потім можуть бути використані для підготовки псевдореферендумів.

З початку повномасштабного вторгнення у службі «102» Запорізької області створено додатковий засіб комунікації з мешканцями ТОТ.

Аби громадяни мали можливість повідомити про кримінальні правопорушення або події, в тому числі щодо примусової паспортизації — запущено планшетний пристрій для прийняття дзвінків та повідомлень у мессенджерах «Telegram» та «WhatsApp» за номером телефону +380504529195. Електронна адреса для листування з Головним управління Національної поліції в Запорізькій області – info@zp.npu.gov.ua.

З 24 лютого 2022 до 22 лютого 2023 до підрозділів поліції ГУНП в Запорізької області надійшло 7 повідомлень про примусову паспортизацію громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

«Громадянам України, які проживають на ТОТ, слід намагатись максимально відтягувати день отримання паспорта рф. Хоча зрозуміло, що жити в окупації без цього документа достатньо складно. Якщо перед громадянином України стоїть вибір: отримати паспорт чи залишити тимчасово окуповану територію, то кращий вибір – це евакуація. Таким чином ви допоможете ЗСУ скоріше звільнити нашу країну та завадите ворогу використати вас як «живий щит»», — йдеться в повідомленні.

НагадаємоЄвропарламент не визнав паспорти РФ, видані на окупованих територіях Запорізької області. Як повідомлялось раніше,  у Мелітополі окупанти примушують українців відмовлятись від громадянства, проте мелітопольці саботують отримання паспортів РФ. 

Читайте також: В Енергодарі окупанти обмежують подачу тепла й гарячої води до помешкань, — Генштаб

Зеленський нагородив орденом водія «Запоріжжяобленерго», що потрапив під обстріл під час роботи

Під обстріл в Оріхові потрапив навчальний заклад: в стіні спортзалу — діра. ФОТО