+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ФБР заявило, що пандемію COVID-19 ймовірно спричинив витік з лабораторії в Китаї

16:55, 01.03.2023

Федеральне бюро розслідувань США вважає, що причиною пандемії COVID-19, ймовірно, є витік небезпечного вірусу із лабораторії в китайському Ухані.

Про це заявив директор ФБР Крістофер Врей в інтерв’ю Fox News, пише Twitter ФБР.

«ФБР вже певний час тому дійшло висновку, що найімовірнішим походженням пандемії є інцидент у лабораторії в Ухані. Йдеться про потенційний витік із контрольованої китайським урядом лабораторії», – сказав Врей.

Він додав, що офіційний Пекін намагається завадити розслідуванню про походження коронавірусу.

Газета The Wall Street Journal з посиланням на секретний звіт розвідки, який надали ключовим членам Конгресу США та Білому дому, 26 лютого повідомила, що експерти Міненергетики США дійшли висновку, що причина пандемії коронавірусу, швидше за все, сталася в лабораторіях Китаю.

Доповнено. Китай спростувує заяву директора ФБР Крістофера Рея про те, що причиною пандемії COVID-19, ймовірно, став витік вірусу з лабораторії в Ухані.

Представниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що участь представників розвідки США у цьому питанні є достатнім доказом «політизації відстеження походження», пише AP.

«Повторюючи теорію про витік з лабораторії, США не досягнуть успіху в дискредитації Китаю, а навпаки, лише нашкодять власному авторитету», — заявила вона.

Нагадаємо, нещодавно Китай оголосив «перемогу» над коронавірусом. Цьому передував значний спалах хвороби.

Читайте також: Генсек НАТО: Шляху назад у відносинах із Росією немає