+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Режим Лукашенка продовжує репресії: дали строки Тихановській та нобелівському лауреату Беляцькому

21:55, 06.03.2023

Диктаторський режим Олександра Лукашенка продовжує політичні переслідування в Білорусі.

Білоруський «суд» присудив лідерці опозиції Світлані Тихановській 15 років колонії у справі координаційної ради. До цього у Білорусі винесено вироки правозахисникам, керівникам Правозахисного центру «Вясна» — від 7 до 10 років. Максимальний термін отримав співлауреат Нобелівської премії миру 2022 року Алесь Беляцький.

Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі, а Беляцький знаходиться за гратами. 

Як пише «Белта» щодо справи Тихановської, усіх обвинувачених визнано винними у «змові, вчиненій з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом; створенні екстремістського формування та керівництві таким формуванням; публічних закликах до захоплення державної влади та вчинення інших дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі, зокрема на застосування заходів обмежувального характеру щодо Білорусі». Їх також визнано винними в умисних діях, спрямованих на розпалювання нібито «соціальної ворожнечі».

фото — Тихановська в Телеграм

Телеграм-канал «Вясни» повідомляє, що голова «Вясни» нобелівський лауреат Алесь Беляцький отримав 10 років в’язниці; заступник голови ПЦ та віцепрезидент FIDH (International Federation for Human Rights) Валентин Стефанович — 9 років позбавлення волі; координатор кампанії «Правозахисники за вільні вибори» Володимир Лабкович – 7 років; правозахисник «Вясни» Дмитро Соловйов — 8 років (заочно).

Правозахисників визнали винними у фінансуванні протестів проти Олександра Лукашенка у 2020 році й контрабанді коштів. Провину вони не визнали, заявивши, що їх переслідування має політичний характер.

фото — «Вясна» в Телеграм

Нагадаємо, у 2021 році чоловіка Тихановської Сергія Тихановського засудили до 18 років позбавлення волі.

Читайте також: Росіяни розстріляли українського військовополоненого після його слів «Слава Україні»

Бої за Бахмут досягли найвищої напруженості, — командувач Сухопутних військ