+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Українські правозахисники отримали премію Сахарова

1:12, 10.03.2023

Українська правозахисна організація Truth Hounds, яка займається документуванням воєнних злочинів росіян, отримали Премію свободи імені Сахарова 2023 року.

Про це повідомили у Норвезькому гельсінському комітеті, який започаткував премію.

Неурядову організацію нагородили за їхній внесок у документування фактів та доказів воєнних злочинів, а також потенційних злочинів проти людяності.

Цьогорічна нагорода є першою, яка надається українській організації.

«Документування робить Truth Hounds важливою рушійною силою та гравцем, із яким мають рахуватися»,  каже генеральний секретар Норвезького Гельсінського Комітету (НГК) Беріт Ліндеман.

Організація Truth Hounds розпочала свою діяльність одразу після Революції гідності, під час окупації Криму та війни на сході України.

«Нагорода імені Сахарова це знак нашої поваги як самій організації, так і всьому українському народу, який бореться проти неспровокованої російської агресії та брутального нападу», – говорить Ліндеман.

Як зазначають у комітеті, Truth Hounds систематично документують порушення міжнародного гуманітарного права, збираючи свідчення потерпілих та інші вагомі докази. Зокрема, організація допомагає розслідуванням Міжнародного кримінального суду у Гаазі (ICC), українським та іноземним слідчим.

Організація Truth Hounds також документує воєнні злочини на Південному Кавказі, у Центральній Азії та у Білорусі.

«Ми вдячні Norwegian Helsinki Committee (НГК) за відзначення діяльності Truth Hounds премією свободи імені Андрєя Сахарова, — зазначили у Truth Hounds. — …Ми отримуємо цю премію від імені громадян України, яких вбивають, переслідують і масово переселяють на чужі території саме тому, що у них є мужність відчувати себе українцями і заявляти про це. Від імені всіх людей, які за ці дев’ять років довірили нам найгірші спогади у житті. Ця премія належить кожному, хто бореться проти спроб знищити українськість. І вона для кожного, хто у майбутньому матиме змогу читати правду на сторінках підручників з історії, а також житиме у світі, де глобальна солідарність і правосуддя довели свою спроможність. Борімося — поборемо!».

Нагадаємо, у 2022 році премію імені Андрія Сахарова «За свободу думки» отримав український народ на чолі з Зеленським. 

Премія Сахарова — це головна нагорода Європейського парламенту в області прав людини. Вона була заснована у 1988 році для відзначення осіб та організацій, які захищають права людини та основні свободи. Премія названа на честь радянського фізика і політичного дисидента Андрія Сахарова. Її розмір становить 50 000 євро. 

У 2021 році премію Сахарова отримав російський опозиціонер Алексєй Навальний, у 2020 році — представники білоруської опозиції, у 2018 році — український режисер Олег Сенцов.

Читайте також: Україна повернула додому з російського полону 130 бійців

Сто дней железного тыла: запорожская «Паляниця» объединяет волонтеров и приближает победу. ФОТО

«Шо ти, дядя?»: союз волонтеров с шуточным названием и серьёзными делами. ФОТО