+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Грузії продовжуються протести попри відкликання закону про «іноагентів»

1:45, 10.03.2023

Незважаючи на заяву керівної партії «Грузинська мрія» про відкликання з парламенту скандального законопроєкту про «іноагентів», у країні продовжуються масштабні протести. На акції протесту у центрі Тбілісі почали висувати політичні вимоги і разом з відставкою уряду вимагають проведення дострокових виборів.

Про це повідомляє телеканал Руставі 2.

На трибуні з’явилися опозиційні політики, які звернулися до учасників мітингу і заявили про необхідність змінити владу. Частина опозиції заявляє, що не розійдеться і протести не припиняться доти, доки вони не переконаються, що шлях і курс до Європи є непорушним.

Раніше після двох ночей протестів та насильницького розгону демонстрантів під грузинським парламентом влада Грузії повідомила, що «відкликає» законопроєкт про «іноагентів».

Низка експертів і фахівців на це зауважили, що просто «відкликати» схвалений у першому читанні проєкт процедурно неможливо – лише через відхилення під час голосування у другому читанні. У партії влади після цього пообіцяли, що у парламенті буде проведено відповідну процедуру.

За два дні протестів у Тбілісі співробітники МВС Грузії затримали 134 людини.

Президент Володимир Зеленський висловив солідарність із протестувальниками у Грузії і запевнив, що Україна бажає бачити Грузію членом ЄС. До цього на протестних мітингах у Грузії розгортали українські прапори та лунав гімн України. 

«Я хочу подякувати всім, хто цими днями на площах і вулицях Грузії тримав українські прапори. Хочу подякувати за наш національний гімн, який лунав у Тбілісі. Це повага до України, і я хочу висловити щиру повагу до Грузії. Немає такого українця, який не бажав би успіху нашій дружній Грузії. Демократичного успіху. Європейського успіху, — сказав Зеленський у відеозверненні. — Ми хочемо бути у Євросоюзі – і будемо. Ми хочемо, щоб Грузія була у Євросоюзі, і я впевнений – буде. Ми хочемо, щоб Молдова була в Євросоюзі, і я впевнений – буде. На це заслуговують усі вільні народи Європи».

фото — newsgeorgia.ge

Нагадаємо, парламент Грузії несподівано ухвалив у першому читанні закон про «іноагентів», що подібний до російського законодавства. Це викликало спонтанні протести та сутички під парламентом, під час яких поліція застосувала сльозогінний газ, а згодом активно задіяла водомети для розгону мітингу. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала протестувальників. 8 березня у Тбілісі під парламентом зібрався новий великий мітинг, на ньому увімкнули гімн України.

Читайте також: Уряд схвалив примусову евакуацію дітей із зон активних бойових дій

Українські правозахисники отримали премію Сахарова