+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Києві простилися з бійцем «Да Вінчі»: прийшли Зеленський, Залужний та прем’єрка Фінляндії

19:12, 11.03.2023

10 березня у Києві простилися з Героєм України Дмитром Коцюбайлом на позивний «Да Вінчі». Командир 1-го механізованого батальйону 67-ї окремої механізованої бригади, молодший лейтенант Дмитро Коцюбайло загинув 7 березня в бою під Бахмутом. Церемонію прощання, яка відбулася в Михайлівському Золотоверхому соборі, відвідали президент Володимир Зеленський, головнокомандувач Валерій Залужний, міністр оборони Олексій Резніков, очільник ГУР Кирило Буданов та прем’єрка Фінляндії Санна Марін, яка перебувала з візитом у Києві.

Про це повідомляє Офіс президента України. 

До храму прийшли кількасот людей. Потім труну з тілом загиблого понесли на Майдан Незалежності, де продовжилася церемонія. 

Зеленський повідомив, що передав матері «Да Вінчі» Оксані Коцюбайло відзнаку «Хрест бойових заслуг», якою посмертно удостоєно її сина.

«Важко підібрати слова. Вони не допоможуть загасити біль втрати. «Да Вінчі» приєднався до нашої військової сім’ї дев’ять років тому. Зовсім молодий хлопець зі щирими очима, який нічого і ніколи не боявся, — написав головнокомандувач Залужний у Телеграм. — Я добре знав Дмитра. Навколо нього об’єднувалися люди зі спільною метою – боротися за свою країну. Шлях до нашої перемоги — дуже важкий. І ціна цієї перемоги — життя наших воїнів. Дмитро Коцюбайло. «Да Вінчі». Спи спокійно, друже. Слава Україні!».

Дмитро Коцюбайло очолював окремий механізований батальйон «Вовки Да Вінчі» в складі 67-мої окремої механізованої бригади. Він перебував на фронті з початку російсько-української війни. У 2014 році зазнав поранення танковим снарядом у Пісках Донецької області. Через три місяці реабілітації повернувся на фронт. Указом президента Зеленського від 30 листопада 2021 року Коцюбайлу було присвоєно звання Героя України.

фото — Офіс президента України та Залужний в Телеграм 

Читайте також: У ЗОВА показали, як проходять тренування “Гвардії Наступу”. ФОТО, ВІДЕО

Українські правозахисники отримали премію Сахарова