+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський ввів санкції проти грального бізнесу російського походження

22:28, 13.03.2023

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України щодо запровадження санкцій проти 120 фізичних та 287 юридичних осіб, серед яких є й українські. Санкції розраховані на 50 років.

тематичне фото з власного архіву «Часу новин» 

Про це йдеться у відповідному президентському указі від 10 березня.

Так, РНБО врахувала пропозиції Кабінету міністрів і Служби безпеки України й застосувала персональні спеціальні економічні санкції до 120 фізичних осіб, більшість із яких – громадяни РФ, але є також громадяни Кіпру, Великої Британії, Польщі, Туреччини й Нідерландів. 

Також обмежувальні заходи застосовано до 287 юридичних осіб, серед яких російські букмекерські компанії, організатори лотерей, іподроми, інвестиційні та розважальні компанії тощо. 

У переліку юросіб, що потрапили під санкції і розташовані в Україні, компанії: «Паріматч», «Покерматч.ЮА», «Поінтлото», «Твоя беттінгова компанія» (1XBET), «Плей Фан Інвестмент», «Фінансова Компанія Лео» тощо.

У компанії «Паріматч» відреагували на запровадженні проти них санкції, назвавши це економічним та психологічним «тероризмом» щодо компанії та її працівників. У березні минулого року бренд організатора азартних ігор Parimatch оголосив про відкликання франшизи з РФ. Наразі компанія шукає легальний механізм повернення коштів клієнтів, оскільки через накладені санкції їх заморожено. Раніше повідомлялось про заблоковані 250 мільйонів гривень клієнтів компанії.

Президент Володимир Зеленський заявляє, що введення санкцій проти пов’язаного з РФ грального бізнесу закриває схеми на десятки мільярдів гривень і буде не останнім.

«Є новий наш санкційний крок проти фізичних та юридичних осіб, повʼязаних із державою-злом. Відповідний указ оприлюднений. Це понад 280 компаній і 120 людей, які через схеми з гральним бізнесом працювали проти України, виводили кошти з нашої держави та фінансували різні російські комбінації. Рішення готувалося певний час, воно ґрунтовно пропрацьоване й закриває схеми на десятки мільярдів. І це не останнє таке рішення», — сказав президент у вечірньому зверненні.

Читайте також: УПЦ МП має залишити усі приміщення Києво-Печерської лаври, — міністр

США мають розвіддані про причетність Росії до намірів повалити владу в Молдові