+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Запоріжжі «консервують» зруйновану ракетами багатоповерхівку. ФОТО

3:12, 17.03.2023

У Запоріжжі розпочалася консервація будинку, що на вулиці Незалежної України, 67. 2 березня туди влучили дві ракети, зруйнувавши кілька поверхів. На місці працюють комунальники.

Про це повідомляє запорізька мерія. 

Для захисту пошкоджених елементів від негоди буде облаштовано дерев’яний каркас, закритий «плівкою».

Автовишка підіймає працівників на другий поверх зруйновної частини будинку. Згодом його мають накрити. Дерев’яні дошки передають нагору. Там готують місця, де будуть встановлювати крокви. На фундаменті вже кріплять дошки для майбутнього каркасу.

Будемо повністю закривати обидві сторони, крокви ставити, зашивати бокові стіни, зверху все буде обкладатись плівкою, щоб не потрапляла вода та щоб не залазили мародери. Поки такий фронт робіт, — розповів бригадир будівельників Ігор Карпенко.

Наразі опрацьовано технічний план поетапного виконання робіт, визначено перелік та обсяг необхідних матеріалів, а також спецтехніки, яка буде задіяна на об’єкті. Проте, можливо, будуть ще зміни, адже профіль укриття досить складний.

Не можемо поки що говорити про кінцеві терміни, адже попереду досить складна і небезпечна робота. Це буде багаторівневе укриття, зумовлене контуром пошкоджень в результаті атаки, — проінформувала прессекретарка КП «Запоріжремсервіс» Лідія Гвілава.

Як повідомлялось раніше, запорізька родина зі зруйнованої 5-поверхівки подякувала бійцям ДСНС.

Нагадаємо, вночі 2 березня військові РФ здійснили чергову атаку по території Запоріжжя, попередньо, із ЗРК С-300. Одна ракета влучила в 5-поверховий будинок, відбулося руйнування понад 10 квартир з 2-го до 5-й поверхи, під завалами опинилися люди. Спочатку повідомлялось про двох загиблих. Згодом кількість загиблих збільшилась до 5, станом на 4 березня було відомо про 11 загиблих, серед них — 8-місячна дівчинка, 5 березня кількість жертв зросла до 13. У довколишніх будинках пошкоджені вікна, балкони, фасади, побиті десятки припаркованих автівок. Президент Зеленський відреагував на ракетний удар по Запоріжжю та пообіцяв військову та юридичну відповідь. Рятувальники завершили пошукові роботи 5 березня. На місці зруйнованої ракетою запорізької 5-поверхівки побували представники ООН.

Читайте також: У ЗОВА показали, як проходять тренування “Гвардії Наступу”. ФОТО, ВІДЕО