+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Розслідування ООН виявило широкий спектр воєнних злочинів РФ в Україні, але «не має доказів геноциду»

4:03, 17.03.2023

Незалежна міжнародна слідча комісія щодо України, уповноважена Організацію Об’єднаних Націй проводити розслідування щодо порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права у ході війни Росії проти України, дійшла висновку, що окупанти скоїли «широкий спектр» воєнних злочинів. Водночас, глава органу Ерік Мьосе вказав «на відсутність доказів геноциду українського населення».

наслідки чергового обстрілу Донецької області, фото — Нацполіція 

Про це пише The Guardian.

У опублікованому звіті комісії йдеться про низку воєнних злочинів РФ, серед яких навмисні вбивства, «систематичні та розповсюджені» тортури на окупованих територіях різних регіонів, депортація дітей, «невибіркові та непропорційні» атаки по Україні, убивство мирних жителів поза бойовими діями, ігнорування заходів безпеки цивільних.

Документ також містить подробиці щодо методів катувань, які використовують росіяни в місцях неволі. Зокрема йдеться про застосування електричного струму за допомогою військового телефону, яке називають «дзвінок Путіну», і підвішування людей до стелі в «позі папуги».

Численні удари агресора по українській енергетичній інфраструктурі протягом зими експерти назвали «потенційними» злочинами проти людяності.

Водночас, голова Незалежної міжнародної слідчої комісії Ерік Мьосе сказав журналістам, що уповноважений ООН орган «не виявив, що в Україні був скоєний геноцид», під час розслідування порушень прав людини з боку Росії.

За його словами, команда збирає докази та має «деякі аспекти, які можуть викликати запитання» щодо ймовірності геноциду.

Також експерти заявили про «малу кількість» безперечних порушень з боку українських військ – одне з таких уже розслідується державою в межах кримінального провадження. Однак, переважно більша частина доповіді зосереджена саме на злочинах росіян.

Експерти підготували звіт на основі понад 500 інтерв’ю, супутникових знімків і досвіду відвідування місць утримання громадян і вивчення поховань.

Читайте також: Міжнародний суд відкриє проти росії дві справи про воєнні злочини

Військові показали, як виглядає населений пункт біля Бахмута після боїв. ВІДЕО