+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Перемовини про ЗАЕС тривають, результату поки немає, — міністр

2:28, 18.03.2023

Позиція України щодо окупованої РФ Запорізької АЕС не змінюється, переговори тривають, проте з боку росіян поки немає конструктиву у перемовинах.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі телемарафону.

«Ми давно вже говоримо і з МАГАТЕ, і з Рафаелем Гроссі про певні параметри угоди про нейтральність на ЗАЕС, або нейтральну зону на станції та навколо. Позиція України не змінюється — повна демілітаризація станції, вихід всіх військових формувань РФ, як би вони не називались, виведення тяжкої військової техніки, виїід фахівців Росатома з станції. І можливість нашому персоналу спокійно оперувати станцією і нести відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку», — сказав Галущенко.

За його словами, гендиректор МАГАТЕ Гроссі справді намагається провести перемовини з росіянами, «дотиснути їх до якихось реальних кроків».

«Ми йому дуже вдячні за це, ми це всіляко підтримуємо, але переговори поки тривають, і сказати, що є результат, на жаль, ми поки не можемо», — підкреслив міністр.

За його словами, поки немає конструктиву з боку росіян щодо перемовин.

Нагадаємо, Запорізька атомна електростанція пережила шість блекаутів. Раніше повідомлялось, що переговорна ситуація щодо ЗАЕС зайшла в глухий кут.

Читайте також: На ЗАЕС зростає дефіцит фахових працівників – Генштаб

МАГАТЕ закликає Росію негайно звільнити Запорізьку АЕС

G7 засудила викрадення Росією керівництва ЗАЕС

Своїми діями на ЗАЕС окупанти вбивають тварин, — Енергоатом