+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський запровадив санкції проти президента Сирії Асада

9:50, 19.03.2023

Президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти сирійського лідера Башара Асада. Санкції діятимуть 10 років.

Башар Асад 

Указ Зеленського опубліковано на сайті Офісу президента. 

16 березня Асад після переговорів у Кремлі заявив, що визнає захоплені Росією території України «російськими».

Санкціями блокуються активи Асада, якщо вони є в Україні, заборонені будь-які торговельні операції тощо.

Окрім президента, санкції введені проти 70-річного прем’єра Сирії Хусейна Арнуса та міністра закордонних справ Фейсала аль-Мікдада.

Загалом в новому санкційному списку 300 людей, серед яких росіяни та один українець з Криму.

В іншому додатку під санкції потрапила 141 юридична особа, зокрема дві з окупованого Криму – Автономна некомерційна організація «Інститут морського приладобудування і робототехніки» та «Євпаторійський авіаційний ремонтний завод».

Президент Зеленський наголошує на необхідності притягнення до відповідальності Росії та її спільників не лише за агресію проти України, але й проти інших країн, зокрема Сирії.

«Українські санкції – це частина глобального тиску на Росію. Усі, хто виробляє зброю для терору проти України, хто допомагає Росії розпалювати агресію, зокрема постачаючи «Шахеди», хто підтримує російську руйнацію міжнародного права, можуть бути лише маргіналами для світу. Тими, кого зрештою притягнуть до відповідальності за те, що вони роблять проти наших людей, людей в цілому, міжнародного права.

Це буде стосуватися не лише терору проти українців, не лише спроби анексії нашої землі, починаючи з Криму, але й інших агресій Росії проти міжнародного порядку, проти нормального мирного людського життя, зокрема й на території Сирії.

Народ Сирії не отримав належний міжнародний захист, і це дало відчуття безкарності Кремлю та його спільникам. Міста Сирії російські бомби руйнували так само, як і наші українські міста. Саме в цій безкарності значна частина теперішньої агресивності Кремля», — сказав зеленський у зверненні.

Читайте також: Режим Лукашенка дав двом керівницям опозиційного видання Tut.by по 12 років колонії

Суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна