+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Гауляйтер захопленого Бердянська отримав 15 років в’язниці

15:23, 21.03.2023

Служба безпеки зібрала докази добровільної співпраці з ворогом очільника окупаційної адміністрації Бердянська Запорізької області Олександра Сауленка. За матеріалами української спецслужби суд призначив йому 15 років ув’язнення з конфіскацією майна. Наразі гауляйтер перебуває на окупованій частині півдня України.

Про це йдеться на сайті СБУ.

«Ще до повномасштабного вторгнення він очолював місцевий осередок забороненої партії «союз лівих сил» і публічно висловлював свої проросійські погляди. Після захоплення південного міста Сауленко одним із перших підтримав загарбників та запропонував їм свою допомогу у війні проти України», — йдеться в повідомленні. 

Згодом увійшов до найближчого оточення зрадника Сальдо, який надалі безпосередньо сприяв його призначенню керівником окупаційного органу. 

На цій «посаді» він виконував завдання Москви щодо «передачі» місцевих підприємств власникам російських монополій та переведення економіки міста під потреби країни-агресора.

Також колаборант брав активну участь в організації фейкового референдуму та проведенні «урочистих» заходів до «дня Росії» на тимчасово захопленій території Бердянського району. Крім того, він публічно підписав так званий «договір про співпрацю з урядом Тверської області».

На підставі зібраної СБУ доказової бази суд визнав ворожого поплічника винним за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Тривають заходи для його притягнення до відповідальності. 

Нагадаємо, у захопленому Бердянську підірвали житло колаборанта.

Читайте також: Окупанти обстріляли прифронтове село на Запоріжжі, у якому залишилися переважно люди похилого віку. ФОТО

В Гуляйполі п’яний цивільний застрелив військового та поранив трьох людей

Генштаб: Росіяни звезли вантажівками поранених до школи у Запорізькій області