+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

В Україні відкриють представництво Міжнародного кримінального суду

22:00, 23.03.2023

Генеральний прокурор Андрій Костін та секретар Міжнародного кримінального суду (МКС) Пітер Льюїс в Гаазі підписали угоду про відкриття представництва Міжнародного кримінального суду в Україні.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора України.

«Це лише початок, але вагомий початок. Переконаний, ми не зупинимося, допоки всі винні у міжнародних злочинах, скоєних проти України, не будуть притягнуті до відповідальності», — сказав генпрокурор України Андрій Костін.

За його словами, Україна розраховує на подальшу співпрацю у розслідуванні та переслідуванні злочинів Росії, включно з вищим військово-політичним керівництвом країни-агресора.

«Твердо вірю, що наші спільні зусилля допоможуть у розбудові більш справедливого світу, — додав Костін.

Нагадаємо, палата досудового провадження Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ з прав дитини.

Юрисдикція МКС розповсюджується в країнах, що ратифікували Римський статут. Учасницями Римського статуту є 123 держави. Україна не є учасницею Римського статуту, однак дала Міжнародному кримінальному суду право розслідувати злочини на своїй території.

Читайте також: Байден: Ордер на арешт Путіна виправданий

Викрадення українських дітей росіянами: Єврокомісія та Польща запускають ініціативу з пошуку