+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Саміт ЄС підтримав спільні закупівлі боєприпасів для України

22:12, 23.03.2023

Лідери Європейського Союзу привітали план надання Україні 1 мільйона артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців, щоб допомогти протистояти вторгненню РФ.

Про це йдеться у висновках саміту ЄС 23 березня щодо України, пише Європейська правда.

У висновках, які підтримали лідери всіх 27 країн Євросоюзу, сказано, що ЄС і його держави-члени нарощують зусилля, щоб допомогти задовольнити нагальні військові та оборонні потреби України.

«Беручи до уваги інтереси безпеки та оборони всіх держав-членів, Європейська Рада вітає досягнуту в Раді (ЄС. — Ред.) угоду про термінове постачання Україні боєприпасів класу «земля-земля» та артилерійських боєприпасів і, якщо потрібно, ракет, у тому числі шляхом спільних закупівель та мобілізації відповідного фінансування», — сказано у висновках саміту. 

Лідери підкреслили, що Україна отримає 1 мільйон артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців без шкоди для безпекової та оборонної політики держав-членів.

Міністри закордонних справ і оборони ЄС схвалили план прискореної процедури закупівель 20 березня.

Президент України Володимир Зеленський подякував лідерам за цю ініціативу та закликав пришвидшити доставку зброї, «інакше війна затягнеться».

Читайте також: В Україні відкриють представництво Міжнародного кримінального суду

Зеленський відвідав українських захисників під Бахмутом. ФОТО

США виділили Україні черговий пакет військової допомоги на $350 млн

Сили оборони: Авдіївка може стати другим Бахмутом найближчим часом

Сі Цзіньпін прилетів у Москву та зустрівся з Путіним