+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський вказав Європі на п’ять причин затягування війни. ВІДЕО

22:28, 23.03.2023

Президент України Володимир Зеленський виступив на засіданні Європейської ради 23 березня. Він записав звернення з поїзда, в якому, за його словами, відвідує прифронтові міста України.

По-перше, зазначив глава держави, не можна затягувати передачу українським воїнам зброї, яка може захистити українців від терору. Передусім, далекобійної зброї.

По-друге, Зеленський висловив вдячність за рішення щодо МіГів для України, адже це вагомо посилить захист українського неба, але підкреслив, що «ми потребуємо сучасніших літаків».

Третє: Не може бути жодного «навіть натяку» на затягування санкційних рішень. Тим більше, не може бути розмивання санкцій, і особливо під «маніпулятивним прикриттям» продовольчої безпеки. Сильні санкції – це безпека, ослаблення санкцій – це запрошення до нових криз, наголошує президент.

Четверте: Україна давно говорить про організацію Саміту формули миру. Усі чудово розуміють, що в наявних умовах багато лідерів не зможуть приїхати в Україну, тому можна організувати саміт в одній зі світових чи європейських столиць. «Хіба це не додасть глобальної сили Європі? Точно додасть», — зауважив Зеленський.

П’яте: Критично важливо, щоб не було затягування в зближенні України та Євросоюзу. Україна готова до рішення про початок уже цього року переговорів щодо членства в ЄС. Така ж готовність потрібна і з боку кожного лідера Європи.

Чергове засідання Європейської ради триває 23–24 березня у Брюсселі. У ньому беруть участь глави держав та урядів країн – членів ЄС. Засідання Європейської ради присвячено обговоренню нещодавніх подій у зв’язку з агресивною війною РФ проти України та подальшої підтримки нашої держави з боку ЄС.

Читайте також: Саміт ЄС підтримав спільні закупівлі боєприпасів для України

В Україні відкриють представництво Міжнародного кримінального суду

Зеленський відвідав українських захисників під Бахмутом. ФОТО

США виділили Україні черговий пакет військової допомоги на $350 млн

Сили оборони: Авдіївка може стати другим Бахмутом найближчим часом