СБУ: Експрезидент «Мотор Січі» блокував надання розвідці бойового гелікоптера
15:16, 28.03.2023СБУ вважає, що експрезидент «Мотор Січі» Вʼячеслав Богуслаєв блокував поставку бойового гелікоптера Мі-2 для Головного управління розвідки Міноборони у квітні 2022 року: за цим фактом Богуслаєву додатково повідомили про нову підозру — у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань.
фото — ОГП
Про це заявили пресслужби СБУ та Офісу генпрокурора.
«У ході слідчих дій встановлено причетність високопосадовця до перешкоджання законній діяльності Сил оборони на користь країни-агресора. За даними слідства, у квітні минулого року він отримав замовлення від представників ГУР МО щодо оплатної передачі відомству гелікоптера типу МІ-2 для виконання бойових завдань на фронті. Втім очільник промислового гіганта навмисно заблокував виконання відповідного державного замовлення», — йдеться у повідомленні СБУ.
За даними СБУ, Богуслаєв надав вказівку своїм підлеглим розібрати повітряне судно на деталі та приховати експлуатаційну документацію на нього. А, виконуючи розпорядження Богуслаєва, працівники заводу зняли лопоті та вивели з ладу механізми вертольота, які відповідають за роботу несучого гвинта, додали у відомстві.
«За даним фактом президенту АТ «Мотор Січ» додатково повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності», — додали в СБУ.
«В ході розслідування встановлено, що на початку повномасштабної війни, у квітні 2022 року, коли українські військові звернулися щодо оплатної передачі в користування гелікоптерів, експрезидент надавав вказівки співробітникам підприємства приховати документи на гелікоптери. Це робилося для того, щоб пілоти не могли сісти за штурвал гелікоптера без спеціальних формулярів.
Більше того, він наказав розукомплектувати техніку: зняти лопоті з гелікоптерів та заховати їх», — додали в ОГП.
фото — ОГП
Також встановлено, що начальник Департаменту зовнішньо-економічної діяльності АТ «Мотор Січ» розробив схему поставки запчастин до авіаційних двигунів з Сніжнянського машинобудівного заводу, який знаходиться на тимчасово окупованій території України, на «Мотор Січ», додали в Офісі генпрокурора.
Для обходу встановлених обмежень «Мотор Січ» опосередковано через зарубіжні компанії поставляла сировину у виді заготівок на Сніжнянський машинобудівний завод та отримувала з нього виготовлені запчастини для авіаційних двигунів виробництва «Мотор Січ», додали в ОГП.
«Таким чином він сприяв діяльності терористичної організації «ДНР». Сплачував на її користь грошові кошти – так звані «податки» та «митні платежі».
Йому повідомлено про підозру у сприянні діяльності терористичної організації (ст. 258‑3 КК України)», — йдеться у повідомленні.
фото — ОГП
В Офісі генпрокурора додали, що наразі здійснюється досудове розслідування стосовно експрезидента АТ «Мотор Січ» за фактами колабораційної діяльності, пособництва державі-агресору, перешкоджання законній діяльності ЗСУ та військових формувань, сприянні діяльності терористичної організації.
Також триває розслідування стосовно начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності підприємства за фактами пособництва державі-агресору та сприяння діяльності терористичної організації.
Заходи з викриття кримінальних правопорушень здійснювали співробітники Департаменту контррозвідки та Головного слідчого управління СБУ.
Нагадаємо, 23 жовтня 2022 СБУ підтвердила затримання президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності цього підприємства: їм оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору. СБУ опублікувала записи розмов президента «Мотор Січі» з росіянами. Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що Богуслаєв на початку великої війни саботував передачу ЗСУ гелікоптерів.
Згодом Богуслаєву повідомили про нову підозру — у сприянні діяльності терористичної організації. Суд взяв Богуслаєва під варту та арештував все його майно на майже 1 мільярд гривень. Пізніше СБУ запобігла вивезенню за кордон майна Богуслаєва. У «Мотор Січі» призначили нове керівництво, а Богуслаєва звільнили. Також його позбавили звання почесного громадянина Запоріжжя.
Розслідувачі «Схем» заявили, що «Мотор Січ» під керівництвом Богуслаєва продавала двигуни компаніям з Ірану.
В Офісі Президента не виключають обмін Богуслаєва на українських полонених.
Довідка: Богуслаєву 83 роки. Він був депутатом від Запоріжжя 5, 6, 7 і 8 скликань Верховної Ради. У 5-7 скликаннях був членом фракції Партії регіонів, у 8 – групи «Воля народу». На парламентських виборах 2019 року на окрузі в Запоріжжі програв кандидату від «Слуги народу». Має звання «Герой України».
Читайте також: Зеленський на Запоріжжі зустрівся з бійцями, відвідав ДніпроГЕС та побував на місці ракетного удару по будинку
последние комментарии