+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

МОК рекомендував повернути росіян та білорусів до змагань у нейтральному статусі

16:30, 29.03.2023

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував допустити до змагань спортсменів із Росії та Білорусі в нейтральному статусі.

Рішення 28 березня ухвалив виконавчий комітет МОК на засіданні у швейцарській Лозанні, передає Радіо Свобода. 

Комітет назвав умови допуску спортсменів:

 

  • вони мають виступати в нейтральному статусі, без використання прапорів, гімнів та символіки своїх країн;
  • вони мають виступати індивідуально, без допуску до командних змагань;
  • спортсмени не повинні підтримувати вторгнення в Україну;
  • спортсмени не повинні бути представниками збройних сил чи силових відомств.

Як повідомив президент МОК Томас Бах, якого цитує Суспільне, санкції проти РФ та Білорусі, які забороняють країнам проводити змагання та брати участь у міжнародних заходах під власною символікою, мають залишатися у силі.

Водночас Томас Бах заявив, що розгляд питання щодо участі спортсменів з Росії та Білорусі на Олімпіадах 2024 та 2026 років відкладено.

Томас Бах, фото — Getty Images

Голова Олімпійського комітету Росії Станіслав Поздняков заявив 28 березня, що критерії, рекомендовані Міжнародним олімпійським комітетом для повернення росіян та білорусів до міжнародних змагань є «дискримінаційними».

«Оголошені критерії повернення на міжнародні змагання є неприйнятними. Це дискримінація за національною ознакою», – заявив Поздняков, якого цитують російські інформагентства.

Нагадаємо, російських та білоруських спортсменів було відсторонено від міжнародних змагань у відповідь на вторгнення Росії в Україну. У січні 2023 року МОК запропонував дозволити їм змагатися, якщо вони не висловлювалися за війну в Україні та не вживають допінгу.

У лютому 2023 року 35 країн, у тому числі Велика Британія, заявили, що, як і раніше, підтримують усунення спортсменів з Росії та Білорусі. Президент України Володимир Зеленський також закликав не допускати росіян до Олімпіади, зазначивши, що лише одна їхня присутність буде «маніфестацією насильства та беззаконня».

Читайте також: У правилах футболу відбулися зміни

Жіноча збірна України з футзалу вперше в історії здобула «срібло» чемпіонату Європи

Запорізький борець здобув «бронзу» чемпіонату Європи U-23

Борець із Запоріжжя виборов срібну медаль в Римі

Україну відвідав актор Орландо Блум