+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Гроссі після візиту на ЗАЕС: Захист станції є вкрай необхідним

15:17, 30.03.2023

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі провів ротацію спостерігачів на Запорізькій атомній електростанції. Це був його другий візит на станцію після її окупації. 

Про це повідомляють НАЕК «Енергоатом» і МАГАТЕ (IAEA).

«Другий з початку повномасштабної війни Росії проти України візит керівника МАГАТЕ на найбільшу у нас і в усій Європі атомну станцію тривав кілька годин. Рафаель Гроссі повернувся на підконтрольну Україні територію разом з експертами постійної місії Агентства, які перебували на ЗАЕС до сьогоднішньої ротації. Стежити за ситуацією на станції продовжать інші представники МАГАТЕ», — повідомили в «Енергоатомі». 

У МАГАТЕ зазначили, що Гроссі перетнув лінію фронту, щоб відвідати Запорізьку АЕС для оцінки її ядерної безпеки та захисту. Він очолив нову ротацію групи експертів та інспекторів МАГАТЕ.

Гроссі сказава, що він більш ніж переконаний, що захист станції є вкрай необхідним.

«Я мав можливість оцінити збитки, отримані цим об’єктом після обстрілу 20 листопада і також проблеми, які виникли після повторюваних блекаутів. Захистити Запоріжжя — реально. Міжнародне агентство з атомної енергії і особисто я будемо продовжувати працювати», — наголосив Гроссі.

Голова МАГАТЕ також підкреслив, що атомна електростанція «ніколи не повинна бути військовою ціллю».

Нагадаємо, 27 березня на території ДніпроГЕС у Запоріжжі президент Володимир Зеленський провів зустріч із директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Вони, зокрема, обговорили ситуацію на Запорізькій АЕС.

Раніше повідомлялось, що МАГАТЕ не змогло домовитись про зону безпеки біля Запорізької АЕС., а переговорна ситуація щодо ЗАЕС зайшла в глухий кут.

Читайте також: Повідомлено про підозри «очільникові» ЗАЕС та блогеру з РФ, що незаконно відвідав станцію

На ЗАЕС зростає дефіцит фахових працівників – Генштаб