+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський ввів санкції проти Богуслаєва

17:50, 01.04.2023

Президент Володимир Зеленський 1 квітня ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо запровадження санкцій проти низки фізичних та юридичних осіб.

Про це йдеться в указах президента №191/2023 та №192/2023.

До списку потрапили українці та понад 200 росіян. Загалом санкції введені проти 273 людей і 380 юридичних осіб. Зокрема, президент увів санкції проти експрезидента «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва. Санкції запроваджуються на 10 років. 

Санкції запроваджено, зокрема, проти Ради Федерації (верхньої палати російського парламенту), Мінфіну РФ, Федеральної служби безпеки та Федеральної служби охорони РФ, підприємств військово-промислового комплексу, приладобудування, радіоелектроніки та кабельної промисловості.

фото — ЗОДА

Санкції включають:

 

  • блокування активів;
  • обмеження торговельних операцій (повне припинення);
  • обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України (повне припинення);
  • запобігання виведенню капіталів за межі України;
  • зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
  • анулювання або зупинення ліцензій для здійснення певного виду діяльності, зокрема на користування надрами
  • заборону участі у приватизації, оренді держмайна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють у їхніх інтересах;
  • заборону або обмеження заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів та повітряних суден до повітряного простору України або здійснення посадки на території України (повна заборона).

Нагадаємо, 23 жовтня 2022 СБУ підтвердила затримання президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності цього підприємства: їм оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору. СБУ опублікувала записи розмов президента «Мотор Січі» з росіянами. Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що Богуслаєв на початку великої війни саботував передачу ЗСУ гелікоптерів. 

Згодом Богуслаєву повідомили про нову підозру — у сприянні діяльності терористичної організації. Суд взяв Богуслаєва під варту та арештував все його майно на майже 1 мільярд гривень. Пізніше СБУ запобігла вивезенню за кордон майна Богуслаєва. У «Мотор Січі» призначили нове керівництво, а Богуслаєва звільнили. Також його позбавили звання почесного громадянина Запоріжжя.

Розслідувачі «Схем» заявили, що «Мотор Січ» під керівництвом Богуслаєва продавала двигуни компаніям з Ірану.

Окрім цього, СБУ заявила, що Богуслаєв блокував поставку бойового гелікоптера Мі-2 для української розвідки у квітні 2022 року: за цим фактом йому додатково повідомили про нову підозру.

В Офісі Президента не виключають обмін Богуслаєва на українських полонених.

Довідка: Богуслаєву 83 роки. Він був депутатом від Запоріжжя 5, 6, 7 і 8 скликань Верховної Ради. У 5-7 скликаннях був членом фракції Партії регіонів, у 8 – групи «Воля народу». На парламентських виборах 2019 року на окрузі в Запоріжжі програв кандидату від «Слуги народу». Має звання «Герой України». 

Читайте також: Удар по Запоріжжю: є постраждалі, врятовані жінка та дитина, пошкоджено будинки та цвинтар. ФОТО

Під час нічного обстрілу Запоріжжя пошкоджено обʼєкт інфраструктури