+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

РФ провалила «зимову війну» проти української енергосистеми. Україна відновлює експорт електроенергії

19:46, 08.04.2023

Британська розвідка констатувала, що Росії за осінь і зиму не вдалося довести до колапсу об’єднану енергосистему України, а зараз цю кампанію фактично згорнули. 

фото — скрін з відео ДТЕК

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії про війну в Україні за 8 квітня. 

«Російська кампанія з метою завдати серйозної шкоди об’єднаній енергосистемі України взимку 2022-23 років, найімовірніше, провалилася. Росія завдавала ударів з відстані із жовтня 2022 року, проте масштабні удари стали рідшими з початку березня 2023 року. Атаки меншого масштабу (до 25 ракет) тривають, але, скоріш за все, мають набагато менший вплив на енергосистему», — зазначає розвідка. 

В огляді відзначають, що українські оператори енергосистеми продовжують шукати заміну необхідних компонентів, зокрема розбитих трансформаторів. Транспортування і встановлення цього обладнання – логістичний виклик, особливо якщо йдеться про великі трансформатори, які можуть важити від 100 тонн. 

«Ситуація з електроенергією в Україні скоріш за все покращиться з настанням теплішої погоди. Планування й підготовка до наступної зими, скоріш за все, вже почалася», — додає розвідка. 

Окрім цього, Міненерго повідомляє, що Україна відновлює експорт електроенергії.

Міністр енергетики України Герман Галущенко підписав розпорядчий документ, який дозволяє розпочати процес відновлення експорту електроенергії в умовах профіциту генеруючої потужності.

«Українська енергосистема вже майже два місяці працює без обмежень споживачів, із запасом потужності. Цього результату ми досягли завдяки титанічній роботі енергетиків, наших міжнародних партнерів, які допомагали у відновленні системи, — зазначив Галущенко. — Найскладнішу зиму пройдено. Наступний крок — відкриття експорту електроенергії, що дозволить залучити додатковий фінансовий ресурс для необхідної відбудови знищеної та ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури».

Міністр додав, що експорт електроенергії буде працювати за умови забезпечення українських споживачів електроенергією та може бути припинений у разі зміни ситуації.

Нагадаємо, після першої масованої атаки росіян по українській енергосистемі 10 жовтня Україна припинила експорт електроенергії.

Читайте також: У Маріуполі катастрофічно не вистачає лікарів і ліків, — мерія

Клінтон шкодує, що спонукав Україну відмовитись від ядерної зброї

Під час удару авіабомбами по Оріхову та Гуляйполю було поранено двох чоловіків. ФОТО