+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Національним збірним України заборонили змагатися з росіянами та білорусами

23:33, 14.04.2023

Міністерство молоді та спорту України заборонило національним збірним командам змагатися на турнірах, де будуть присутні російські та білоруські спортсмени.

тематичне фото 

Опубліковано відповідний наказ Міністерства молоді та спорту України, який підписав заступник міністра молоді та спорту України Матвій Бідний.

Наказ складається із 5 пунктів: 

  1. Заборона офіційним делегаціям брати участь на турнірах з російськими та білоруськими атлетами.
  2. Забезпечення відкликання з відряджень офіційних делегацій у разі участі на турнірах, де змагаються російські та білоруські спортсмени.
  3. Забезпечення повернення учасників цих офіційних делегацій на територію України або у місця, звідки їх відрядили у разі виявлення фактів, передбачених у п.2.
  4. Моніторинг спортивними федераціями можливої участі атлетів з Росії та Білорусі на міжнародних змаганнях та інформування Мінмолодіспорту.
  5. Моніторинг участі представників всеукраїнських спортивних федерацій зі статусом національної, а також атлетів, які вони представляють, у міжнародних спортивних змаганнях за участі спортсменів з Росії та Білорусі. У разі виявлення порушень — подача відповідних документів для позбавлення статусу національних.

Раніше МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям дозволити спортсменам із Росії та Білорусі виступати на турнірах у нейтральному статусі, однак відклав розгляд питання щодо їхньої участі в Олімпіаді.

Нагадаємо, російських та білоруських спортсменів було відсторонено від міжнародних змагань у відповідь на вторгнення Росії в Україну. У січні 2023 року МОК запропонував дозволити їм змагатися, якщо вони не висловлювалися за війну в Україні та не вживають допінгу.

У лютому 2023 року 35 країн, у тому числі Велика Британія, заявили, що, як і раніше, підтримують усунення спортсменів з Росії та Білорусі. Президент України Володимир Зеленський також закликав не допускати росіян до Олімпіади, зазначивши, що лише одна їхня присутність буде «маніфестацією насильства та беззаконня».

Читайте також: У правилах футболу відбулися зміни

Жіноча збірна України з футзалу вперше в історії здобула «срібло» чемпіонату Європи